Już 4 czerwca "Wino i Śpiew Festiwal"! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Już 4 czerwca „Wino i Śpiew Festiwal”!

Przeczytaj także

Już w czerwcu Kielce staną się prawdziwym centrum międzynarodowej enologii. „Wino i Śpiew Festiwal” zainauguruje swój debiut, zapraszając 20 winiarzy z całego globu, którzy przedstawią ponad 100 wyselekcjonowanych win. 

To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na terenie Kieleckiego Centrum Kultury, stając się najważniejszym punktem w kalendarzu miłośników win z naszego województwa i nie tylko. Oferta festiwalu jest niezwykle bogata. Nie zabraknie w niej zarówno win pochodzących z największych winiarni europejskich, jak i tych z dalej położonych zakątków świata.

Mariusz Kamiński, właściciel Delikatesów Wehikuł Smaku i zarazem organizator festiwalu, z entuzjazmem dzieli się swoją wizją: „Od kilku lat marzyliśmy, aby zorganizować w Kielcach prawdziwy, międzynarodowy festiwal wina. Ten sen w końcu się spełnia! Czeka nas dzień pełen niezwykłych doświadczeń, podczas którego goście będą mieli okazję skosztować ponad 100 różnych win”.

W trakcie „Wino i Śpiew Festiwal | Kielce 2023 będzie można posmakować win z Hiszpanii, Grecji, Węgier, Francji, Czech, Słowenii, Portugalii. Wśród winiarzy nie zabraknie także winnic z Urugwaju, Izraela czy Argentyny. Polskę reprezentować będą państwo Barbara i Marcin Płochoccy z Winnicy Płochockich pod Sandomierzem. Do degustacji, każdy uczestnik otrzyma sygnowany kieliszek. Chętni będą mogli również zakupić całe butelki w festiwalowym sklepie.

Ale dobre wino to nie wszystko. Naprzeciw oczekiwaniom gości, którzy poza nim cenią również smaczne jedzenie, organizatorzy przygotowali bogatą ofertę gastronomiczną. Przekąski zapewni nam Tylko Pysznie Bistro & Delikatesy, pierogi zjemy z Delikatesów Wehikuł Smaku Garmażenie, grille dostarczy Dom Grilla, a firma Kamiński wrzuci coś na ruszt. Za wszystko płacimy walutą festiwalową (talarami).

Na miłośników muzyki i tańca również czekają atrakcje. W programie festiwalu znalazły się koncerty na żywo oraz pokazy taneczne. Na scenie wystąpią – Szymon Wojnarowicz Trio, Jose Torres & Havana Dreams. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PIN, znany z takich przebojów jak „Niekochanie”, „Bo to co dla mnie”, „Kontelacje” czy „Wino i Śpiew”. Naukę i pokaz taneczny zapewni Klaudia Kundera z kieleckiej szkoły tańca Caramelo. 

Gdzie kupić bilety?

Bilety na „Wino i Śpiew Festiwal” kosztują 160 zł. W dniu wydarzenia cała ta kwota zostanie wymieniona na festiwalową walutę – talary, które będzie można wykorzystać przy stoiskach winiarzy oraz strefie gastronomicznej. Kupując bilet, uczestnicy otrzymują sygnowany kieliszek do degustacji oraz dostęp do wszystkich atrakcji festiwalu, w tym koncertów, strefy chillout i na kino letnie. 

Gdzie je kupić? Możliwości jest wiele. Wygodnie jest przez stronę internetową www.winoispiewfestiwal.pl

Sprzedaż bezpośrednia odbywa się u organizatora – w Delikatesach Wehikuł Smaku lub u partnerów: Tylko Pysznie Bistro & Delikatesy, Kieleckie Centrum Kultury.

Impreza odbędzie się na placu Moniuszki 2B, przed Kieleckim Centrum Kultury. Start jest zaplanowany na godzinę 12:00, a wejście na teren festiwalu będzie możliwe już od 11:45. W przypadku niesprzyjającej pogody, organizator przygotował specjalny, 600-metrowy namiot, który zapewni schronienie wszystkim gościom. Wydarzenie poprowadzi Michał Maruszak. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału na największym festiwalu winiarskim w województwie! Pewnym jes, że Wino i Śpiew Festiwal”  już w czerwcu wpisze się na stałe do kalendarza najważniejszych imprez tego typu w Polsce.

Przeczytaj także