Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: dzisiaj wiemy, co się stało. Mamy zweryfikowaną odpowiedź - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: dzisiaj wiemy, co się stało. Mamy zweryfikowaną odpowiedź

Przeczytaj także

fot. www.facebook.com/pisorgpl

Dzisiaj wiemy, co się stało, mamy tę odpowiedź po raz pierwszy pełną, konsekwentną, zweryfikowaną przez wiele różnych- także będących poza Polską – ośrodków; będzie to przedstawione opinii publicznej – powiedział w 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński mówił, że w ciągu trzech ostatnich lat w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej nastąpiła wielka zmiana, wynikająca – jak mówił, nie tylko z kontekstu, jakim jest wojna w Ukrainie i popełnione tam niesłychane zbrodnie.

„Jest potwierdzenie, nie pierwszy raz, ale po raz pierwszy tak blisko, tak bezpośrednio, że Rosja się nie zmieniła, że postkomunizm, bo w Rosji jest postkomunizm, jest równie zbrodniczy jak komunizm. Tak, to ważna przesłanka, ale tylko przesłanka odnosząca się do tego, co określiłem jako kontekst” – powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że „dowody trzeba umieć zeznać”; wskazywał, że było to niesłychanie trudne i trwało wiele lat.

„Początkowo poza przeświadczeniem, poza wolą dotarcia do prawdy, nie mieliśmy nic. Mieliśmy tylko ludzi, którzy chcieli do tej prawdy dotrzeć. Był Antoni Macierewicz i jest oczywiście nadal, byli inni. Ich praca trwała długo, bardzo długo, może za długo. Ale z obiektywnych powodów” – powiedział Kaczyński.

„Dzisiaj wiemy, co się stało, mamy tę odpowiedź, mamy tę odpowiedź po raz pierwszy pełną, konsekwentną, odpowiadającą na wszystkie pytania, a także zweryfikowaną przez wiele różnych także będących poza Polską ośrodków. I będzie w najbliższych dniach i tygodniach o tym mowa, będzie to przedstawione opinii publicznej. I to jest ta zmiana, ta wielka zmiana” – oświadczył. (PAP)

Przeczytaj także