Kadzielnia "utonie" w piasku - wKielcach.info

Kadzielnia „utonie” w piasku

Od piątku do niedzieli 21-23 sierpnia na terenie rezerwatu Kadzielnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych – Kielce 2020. Zobaczymy m.in. zmagania w tenisie plażowym.

W poprzednim roku impreza odbyła się na kieleckim Rynku. Natomiast w tym zawita na teren rezerwatu Kadzielnia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni, że będziemy gościć to międzynarodowe wydarzenie. Dla nas to bardzo duże wyróżnienie, nie tylko ze względów wizerunkowych. Chcemy zachować charakter Kadzielni taki bardziej rekreacyjno-sportowy – mówi Mirosław Hejduk, dyrektor kieleckiego Geoparku.

W piątek 21 sierpnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych w Kielcach czeka nas od godz. 20 turniej narodów w tenisie plażowym w kategorii kobiet. Weźmie w nim udział Aleksandra Adamska, mistrzyni świata w tej odmianie tenisa. Obok „biało-czerwonych” wystąpią reprezentacje Niemiec i Węgier.

W sobotę 22 sierpnia od rana od godz. 9 zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w tenisie plażowym w kategorii debla kobiet i mężczyzn. Potem od 21.15 przyjdzie czas na charytatywne zmagania w siatkówkę plażową. Zagrają m.in. najbardziej utytułowana polska para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz były znakomity siatkarz Paweł Zagumny.

W niedzielę 23 sierpnia od godz. 9 do wieczora zostaną również rozegrane zmagania w tenisie plażowym. Tym razem w Mistrzostwach Polski zmierzą się singlistki, singliści oraz miksty. Natomiast na zakończenie sportowych emocji czeka nas o godz. 20 mecz gwiazd w piłkę ręczną plażową. Wezmą w nim udział szczypiorniści klubu Łomża Vive Kielce.

Relacje z Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych – Kielce 2020 przeprowadzi Polsat Sport.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ i TUTAJ

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments