KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (10-12 września) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (10-12 września)

Zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w ten weekend w Kielcach. Czekają nas m.in. zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge, koncert Mroza na Kadzielni czy giełda kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury.

Lato Muminków
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na premierę nowej sztuki „Lato Muminków”. Spektakl reżyseruje Michał Derlatka. W spokojne, harmonijne życie w Dolinie Muminków wkracza wielka fala, która zalewa całą okolicę. Uciekając przed powodzią, Muminki i ich przyjaciele trafiają do dryfującego budynku… Terminów prezentacji spektakli szukajcie na stronie internetowej Kubusia.

European Rover Challenge
Piątek-Niedziela, 10-12 września
W Kielcach odbędą się zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge. W siódmej edycji największej w Europie imprezy robotyczno-kosmicznej będzie rywalizować 37 zespołów. Zawody organizuje Politechnika Świętokrzyska.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Spotkanie z Marcinem Szczygielskim
Piątek, 10 września, godz. 11.30
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach zaplanowano spotkanie dla dzieci z Marcinem Szczygielskim. Pisarz ma na koncie takie książki jak: „Za niebieskimi drzwiami”, „Czarownica piętro niżej” czy „Arka czasu, czyli wielka ucieczka Rafała od wtedy przez kiedyś do teraz i wstecz”.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Dyplom 2021
Piątek, 10 września, godz. 18
W Galerii Sztuki Współczesnej Winda, mieszczącej się w Kieleckiej Centrum Kultury odbędzie się wernisaż nowej wystawy. Zobaczymy na niej prace dyplomowe uczniów, którzy w minionym roku szkolnym skończyli kieleckiego Plastyka.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Za progiem osady
Piątek, 10 września, godz. 18
W Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach zaplanowano wernisaż wystawy fotografii Jarosława Korbińskiego „Za progiem osady”. Zdjęcia przedstawiają życie słowackich Romów. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Ikony popu na jazzowo
Piątek, 10 września, godz. 18.30
W ogrodzie Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się koncert pod hasłem Ikony popu na jazzowo. Wystąpią wokalistka Laura Godziejewska przy organowym akompaniamencie Jacka Prokopowicza. Usłyszymy znane utwory w jazzowych aranżacjach. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Mrozu wystąpi w Kielcach
Piątek, 10 września, godz. 19
W amfiteatrze w kieleckiej Kadzielni zagra Mrozu. W swojej twórczości wokalista łączy blues, soul oraz rock and roll. Mrozu zdobył wiele muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a takie hity jak Nic do stracenia czy Jak nie my to kto zna cała Polska. Bilety: 69-109 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Niedzielna piłka
Piątek, 10 września, godz. 18
W galerii Sztuka na poziomie, mieszczącej się w kieleckiej Galerii Echo, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Kamili Błaszkiewicz i Włodzimierza Batóga „Niedzielna piłka”. Zdjęcia obrazują rozgrywki lokalnej piłki nożnej, kluby i ich kibiców. Autorzy pokazują sportową pasję graczy, trenerów i uczestników widowiska, a także futbolowe realia często odmienne od telewizyjnej rzeczywistości.

Viva Espana
Piątek, 10 września, godz. 19
W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się koncert finałowy II edycji Festiwalu Filmu i Muzyki, poświęconej Hiszpanii. W jego ramach wystąpi orkiestra symfoniczna FŚ pod batutą Jacek Rogali wspólnie z Cracow Guitar Quartet. Bilety od 27 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Dziewczyna ze strunami
Piątek, 10 września, godz. 20
W stolicy województwa świętokrzyskiego trwa 3. edycja Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Tym razem spektakl „Dziewczyna ze strunami” zaprezentuje słoweński teatr SNG Drama z Ljubljany. Sztuka przedstawia historię utalentowanej skrzypaczki, rozgrywającej się na pograniczu świata realnego i świata snu. Bilety: 25 i 50 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Wieczór dla fanów latino
Piątek, 10 września, od godz. 21
W kieleckim klubie Czerwony Fortepian czeka nas piątkowe szaleństwo. „Zapraszamy Was na latino party, ostatnie tego lata i pierwsze w nowym sezonie, który na pewno będzie inny niż wszystkie dotychczas.” – piszą organizatorzy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

I’m sexy and I know it
Piątek, 9 września, od godz. 22
Klub Metro w Kielcach zaprasza na „babski” wieczór. O muzyczną oprawę wieczoru zadba DJ GALU.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Giełda kolekcjonerska
Sobota, 11 września, godz. 7-13
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się comiesięczna giełda kolekcjonerska, skierowana do miłośników antyków i kolekcjonerów. W jej trakcie będziemy mogli kupić m.in. zegary, lampy naftowe, porcelanę czy militaria.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Twój Ex Lbiris
Sobota, 11 września, godz. 11
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na warsztaty graficzne na temat ekslibrisu. Podczas zajęć uczestnicy poznają i praktycznie wykorzystają technikę druku wklęsłego. Koszt udziału w warsztatach to 14 zł od osoby.

Hammond Festival
Sobota-Niedziela, 11-12 września, godz. 17
W ogrodzie Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbędzie się piąta edycja Hammond Festival. W sobotę wystąpią: Tortilla & Vesta Chawira oraz Silesian Hammond Group. Natomiast w niedzielę Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier oraz Władysław Komendarek. Bilety: 50 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Grażyna Łobaszewska wystąpi w KCK-u
Sobota, 11 września, godz. 19
W Kieleckim Centrum Kultury wystąpi Grażyna Łobaszewska. Artystka od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej, ale także interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Bilety: 70 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Gramy z teledysków
Sobota, 11 września, od godz. 21
Klub Ultra Violet w Kielcach zaprasza na specjalny wieczór. Zaplanowano imprezę pod hasłem „Gramy z teledysków”. Wystąpi DJV Rocco.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Drinking Wine Feeling Fine
Sobota, 11 września, od godz. 22
W kieleckim klubie Metro odbędzie się niezapomniana impreza. „Któż nie czeka cały tydzień na ten czas… sobotni wieczór. Warto celebrować te chwile ze szczególną radością.” – piszą organizatorzy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Network na rowerze
Niedziela, 12 września, od godz. 10
W niedzielę zaplanowano rowerową wycieczkę po Kielcach. Zbiórka o godz. 10 na Rynku. Trasa ma liczyć około 15 km. Po wycieczce spróbujemy darmowej kiełbaski w strefie wypoczynkowej w Kielcach.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie
Niedziela, 12 września, od godz. 11
Przed Pałacem Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędą się Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Uroczystości rozpoczną się od godz. 11 od uroczystej mszy dożynkowej w Katedrze. O godz. 12.30 odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce obrzędu. O godz. 14.30 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”.

Przeczytaj także