KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (11-13 czerwca) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (11-13 czerwca)

W ten weekend w Kielcach czeka na nas wiele ciekawych wydarzeń. Są to m.in. koncert Andrzeja Piasecznego w amfiteatrze w Kadzielni oraz premiera spektaklu „Peer Gynt” w Kieleckim Teatrze Tańca.

Tydzień energii z przyrodą
Piątek-Sobota, 12 czerwca
W ten weekend w Kielcach zakończy się proekologiczna akcja „Tydzień energii z przyrodą”. W jej ramach odbędą się m.in. w sobotę warsztaty w Instytucie Dizajnu (godz. 10-13) oraz piknik w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego (godz. 11-16).

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Peer Gynt
Piątek-Sobota, 11-12 czerwca, godz. 18
Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę swojego najnowszego przedstawienia „Peer Gynt”. Choreografię oraz inscenizację przygotowała Zuzanna Dinter-Markowska. Spektakl na podstawie dramatu Henryka Ibsena porusza problem dualizmu człowieka.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Refleksje
Piątek, 11 czerwca, godz. 18
W Galerii Art-Styl Domu Kultury Zameczek w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Justyny Odej zatytułowanej „Refleksje/Reflections”. Ekspozycję będziemy mogli oglądać do końca lipca.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Kulturalne wydarzenia na Placu Artystów
Piątek, 11 czerwca, godz. 18.30, 20.30
Stowarzyszenie Przyjazne Kielce zaprasza na kolejne wydarzenia na Placu Artystów. O godz. 18.30 obejrzymy ogniste show, które przedstawi Marcin EX Styczyński. Natomiast o godz. 20.30 w ramach kina letniego obejrzymy film „Jojo Rabbit”.

Szczegóły wydarzeń TUTAJTUTAJ

Estrada młodych
Piątek, 11 czerwca, godz. 19
W Filharmonii Świętokrzyskiej w ramach koncertu „Estrada młodych” wystąpi skrzypek Robert Łaguniak z orkiestrą symfoniczną FŚ pod batutą Barbary Popławskiej z Kazachstanu. Usłyszymy m.in. kompozycje Mozarta i Wieniawskiego. Z koncertu zaplanowano także transmisję online.
Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Imprezowo w Czerwonym Fortepianie
Piątek, Sobota, 11-12 czerwca, od godz. 21
Kielecki klub Czerwony Fortepian zaprasza w weekend na dwa imprezowe wieczory. W piątek impreza odbędzie się pod hasłem „Wrzuć na luz!”. Natomiast w niedzielę „Szokuj dresem i wygrywaj nagrody! Sobotnie party dla pozytywie zakręconych”.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ i TUTAJ

Maratony „Obecności”
Piątek-Sobota, 11-12 czerwca
W kieleckich kinach Helios oraz Multikino odbędą się maratony z filmem „Obecność”. Zobaczymy trzy części horroru. Maraton w Multikinie odbędzie się w piątek od godz. 22. Natomiast w Heliosie w piątek i sobotę od godz. 23.

Szczegóły wydarzeń TUTAJ i TUTAJ

Giełda kolekcjonerów  w WDK-u
Sobota, 12 czerwca, godz. 7-13
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się czerwcowa giełda kolekcjonerska. Nie zabraknie na niej m.in. elementów wystroju wnętrz, porcelany czy zabytkowego szkła. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Piknik integracyjny w Parku Miejskim
Sobota, 12 czerwca, godz. 14-17
W Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się Piknik Integracyjny – Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich. Zaplanowano m.in. występy, pokazy taneczne oraz atrakcje dla dzieci. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Andrzej Piaseczny wystąpi na Kadzielni
Sobota, 12 czerwca, godz. 20
W amfiteatrze w kieleckiej Kadzielni wystąpi Andrzej Piaseczny. W trakcie koncertu usłyszymy największe przeboje wokalisty oraz utwory z jego nowej płyty „50/50”. Przed główną gwiazdą wieczoru wystąpi grupa Roxanne – Roxette Tribute Band. Bilety kosztują od 75 do 145 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Tropem zabawki morskiej
Niedziela, 13 czerwca, godz. 11
W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaplanowano oprowadzanie po placówce połączone z zajęciami plastycznymi. Dzieci podczas zwiedzania śladem zabawek morskich będą szukały elementów puzzli. Zapisy na warsztaty pod nr tel. 413433706. Koszt: 14 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Spacer historyczny
Niedziela, 13 czerwca, godz. 11
Towarzystwo Przyjaciół Kielc zaprasza na spacer historyczny pod dolnym Pakoszu, cmentarzu żydowskim oraz okolicach. Prowadzenie Krzysztof Myśliński. Zbiórka o godz. 11 przy Hali Legionów. Udział w spacerze jest darmowy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Świat nutami ożywiony
Niedziela, 13 czerwca, godz. 11
Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach zaprasza na koncert familijny „Świat nutami ożywiony”. Wystąpią m.in. chóry dziecięce oraz pianiści Piotr Sitkowski i Andrzej Ślązak. Z koncertu zaplanowano także transmisję online.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

„Kubuś” świętuje
Niedziela, 13 czerwca, od godz. 16
W ramach obchodów 65-lecia powstania kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będziemy mogli obejrzeć wystawę „ Teatr Stefana Karskiego. Początki”, poświęconej Stefanowi Karskiemu i początkowemu okresowi działalności „Kubusia”. Wstęp wolny.

Breakout Tour
Niedziela, 13 czerwca, godz. 19
W ogrodzie Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach wystąpi Piotr Nalepa z krakowską grupą Nie-bo. Wokalista i gitarzysta przypomni piosenki zespołu Breakout, który współtworzyli jego rodzice Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. Bilety: 25 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ
 


Przeczytaj także