KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (14-16 stycznia) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (14-16 stycznia)

Zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w ten weekend w Kielcach. Czekają nas m.in. Noc Biologów, nowa wystawa w Biurze Wystaw Artystycznych oraz występ Maksyma Rzemińskiego w Kieleckim Centrum Kultury.

Jarmark Produktów Regionalnych
Piątek-Sobota, 14-15 stycznia, godz. 9-21
W Galerii Echo w Kielcach trwa jarmark produktów regionalnych. Kupimy na nim m.in. tradycyjne wędliny, wędzone ryby, sery, chleby, ciasta, cukierki czy produkty greckie. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Noc Biologów
Piątek, 14 stycznia
Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Z tej okazji zaplanowano w formie hybrydowej wykłady, laboratoria, pokazy i warsztaty. Wstęp wolny. Na zajęcia stacjonarne obowiązują zapisy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Koncert i wernisaż w Zameczku
Piątek, 14 stycznia, godz. 17, 18
Dom Kultury Zameczek w Kielcach zaprasza w ten piątek na dwa wydarzenia. Najpierw od godz. 17 w sali kameralnej wystąpią wokaliści z Zameczkowego Studia Piosenki. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa olejnego Jerzego Korczaka-Sadłochy. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzeń TUTAJ TUTAJ

Kolędy i nie tylko
Piątek, 14 stycznia, godz. 17
Na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert „Kolędy i nie tylko”. Usłyszymy m.in. najpopularniejsze kolędy w wykonaniu uczniów i wychowanków Studium Gitary Klasycznej pod kierownictwem Jerzego Pikora. Gościem specjalnym koncertu będzie wokalistka Patrycja Michalska. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Kapitał sztuki
Piątek, 14 stycznia, godz. 18
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza, wspólnie ze świętokrzyskimi związkami twórczymi na wernisaż wystawy „Kapitał sztuki – suplement 2020/2021”. Ta doroczna ekspozycja prezentuje twórczość artystów związanych z regionem świętokrzyskim. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Karnawałowe rozmaitości
Piątek, 14 stycznia, godz. 19
W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się koncert symfoniczny, zatytułowany „Karnawałowe rozmaitości”. Wystąpią: pianistka Joanna Ławrynowicz wspólnie z orkiestrą symfoniczną FŚ pod batutą Barbary Popławskiej. Usłyszymy m.in. Błękitną rapsodię Gershwina. Bilety: 27-32 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Staroobrzędowcy – religia niewymarła
Sobota, 15 stycznia, godz. 18
W „Galerii u Strasza”, mieszczącej się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zostanie otwarta wystawa fotograficzna Kolektywu LUX, zatytułowana „Staroobrzędowcy – religia niewymarła”. Wydarzenie uzupełni prelekcja dr Krzysztofa Snarskiego. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Tribute to… Anna & Anna
Sobota, 15 stycznia, godz. 19
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaplanowano spektakl muzyczny „Tribute to… Anna&Anna”. Będzie to hołd oddany Annie German i Annie Jantar. Usłyszymy znane i lubiane piosenki obu wokalistek. Bilety od 70 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Opowiedzą o portrecie sarmackim
Niedziela, 16 stycznia, godz. 12
Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne niedzielne spotkanie. Tym razem dr Anna Myślińska opowie o portrecie sarmackim. Spotkanie odbędzie się w Sieni Górnej Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Co się dzieje w Polsce?
Niedziela, 16 stycznia, godz. 17
W Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach swój najnowszy autorski recital zaprezentuje Krzysztof Daukszewicz. Satyryk opisze i wyśmieje absurdy, do których dochodzi w naszym kraju. Bilety:30/40 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Danny Handley wystąpi w Zameczku
Niedziela, 16 stycznia, godz. 17
W Domu Kultury Zameczek w Kielcach zagra brytyjski gitarzysta i wokalista bluesrockowy Danny Handley. Popularność artyście przyniosły występy w zespole The Animals and Friends. Danny Handley zagra wspólnie z Łukaszem Gorczycą i Tomkiem Dominikiem. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Koncert Muzyki Filmowej
Niedziela, 16 stycznia, godz. 18
Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na występ pianisty Maksyma Rzemińskiego. Artyście będzie towarzyszyć 16 osobowa orkiestra kameralna. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. utwory z płyty Maksyma Rzemińskiego, zatytułowanej „Maximus”. Bilety: 60 i 80 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Przeczytaj także