KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (19-21 lutego) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (19-21 lutego)

Zapraszamy do zapoznania się z naszym weekendowym kalendarzem wydarzeń kulturalnych w Kielcach. Czekają na Was m.in. koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej czy pokaz filmu o Papciu Chmielu w Kieleckim Centrum Kultury.

Kino Fenomen
W ten weekend kieleckie kino Fenomen zaprasza na polski film „Nic nie ginie” w reż. Kaliny Alabrudzińskiej, dokument o fotografiku Helmucie Newtonie „Piękno i Bestia” oraz jedyny pokaz specjalny filmu „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem (niedziela, godz.16.00). Nie zabraknie też niespodzianki dla młodszych widzów. W ramach Filmowych Czytanek przed seansem filmu „Halvdan – prawie wiking” będzie czytany fragment książki dla dzieci. Początek w niedzielę o godz. 11.

Szczegółowy repertuar kina Fenomen można znaleźć TUTAJ

Kino  Moskwa
Ciekawych propozycji filmowych dla kinomanów nie zabraknie także w kieleckim kinie Moskwa. Będziemy mogli zobaczyć m.in. filmy „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, „Magiczne muzeum”, „Jeźdźcy sprawiedliwości” oraz „Jeszcze jest czas”.

Szczegółowy repertuar kina Moskwa można znaleźć  TUTAJ

Nie tylko Tytus
Piątek, 19 lutego, godz. 19
Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Papcio Chmiel” w reż. Petro Aleksowskiego. Dzieło opowiada o zmarłym niedawno wybitnym polskim autorze komiksowych przygód Tytusa, Romka i Atomka Henryku Jerzym Chmielewskim. Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserem filmu. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Barwy romantyzmu
Piątek, 19 lutego, godz. 19
W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się pierwszy koncert po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. W trakcie wieczoru zatytułowanego „Barwy romantyzmu” wystąpią Tymoteusz Bies – fortepian oraz orkiestra symfoniczna FŚ pod batutą Jacka Rogali. Usłyszymy m.in. II koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Bilety kosztują: 25 i 30 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Moda na muzeum
Sobota, 20 lutego, godz. 11
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na rodzinne oprowadzanie kuratorskie po wystawie miniaturowych strojów z dawnych epok. Gościem specjalnym wydarzenia będzie autorka kolekcji Wioletta Bara. Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Trzeba je rezerwować pod numerem telefonu 41 343 37 06.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Świętokrzyskie na plakacie
Sobota, 20 lutego, od godz. 15
W kieleckim dworcu PKS w Poczytalnii Na dVoRcu będziemy mogli obejrzeć wystawę prac Krzysztofa Błachuta zatytułowaną „Świętokrzyskie na plakacie”. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane m.in. Basen Leśny czy dawne kino Romantica zamknięte w antyramach. Wernisaż wystawy zaplanowano w sobotę o godz. 15. Ekspozycję będziemy mogli oglądać do 6 marca.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Wieczór młodych choreografów
Niedziela, 21 lutego, godz. 18
Na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbędzie się premierowy pokaz przedstawienia „Wieczór młodych choreografów”.  W jego ramach zobaczymy sześć spektakli w choreografiach przygotowanych przez młodych twórców. O bilety na wydarzenie trzeba pytać pod numerem telefonu 41 367 67 12.

O szczegółach wydarzenia przeczytacie w naszym artykule TUTAJ

Przeczytaj także