KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (24-26 września) - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KALENDARZ WYDARZEŃ Sprawdź co się dzieje w weekend (24-26 września)

Zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w ten weekend w Kielcach. Czekają nas m.in. Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival, spotkanie fanów Mercedesów oraz Święto Silnicy.

Festiwal Wiatru
Do niedzieli, 26 września
W Kielcach trwa I Festiwal Wiatru. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń. M.in. Muzeum Historii Kielc zaprasza na spacer po mieście zatytułowany „Wietrzy pałac, wietrze dworce, wietrzne wiatraki”.  Początek wydarzenia o godz. 19 w siedzibie muzeum.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na naszej stronie

Memorial To Miles
Piątek-Niedziela, 24-26 września
Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury trwa Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival. W trakcie tegorocznej edycji jednego z najpiękniejszych festiwali jazzowych w kraju nad Wisłą wystąpią m.in.: Matthew Halsall, kwintet Jeremy’ego Pelta oraz Adam Makowicz. Karnety: 199 zł. W sprzedaży są także bilety na pojedyncze dni festiwalu.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Przegląd Teatrów Alternatywnych
Piątek-Niedziela, 24-26 września
W kieleckiej Bazie Zbożowej odbędzie się 21. edycja Przeglądu Teatrów Alternatywnych. W jego ramach obejrzymy kilka spektakli. M.in. Teatr Ecce Homo zaprezentuje premierowo sztukę „Trelemorele”. Zaplanowano także imprezy towarzyszące.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Piątkowe wydarzenia w Zameczku
Piątek, 24 września, od godz. 18
W kieleckim Domu Kultury Zameczek czekają nas w piątek dwa wydarzenia. Najpierw o godz. 18 zostanie otwarta wystawa obrazów i rysunków Elżbiety Nowak zatytułowana „Świecie nasz”. Natomiast o godz. 19 rozpocznie się koncert zespołu Michałek. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzeń TUTAJ TUTAJ

Chodź na imprezę
Piątek, 24 września, od godz. 20
Klub Czerwony Fortepian w Kielcach zaprasza na imprezę w czasie, której zagra DJ Atemi z Krakowa. „Dj Atemi jest jednym z Waszych ulubieńców, bo gra takie kawałki, przy których nóżka sama chodzi nie da się usiedzieć.” – piszą organizatorzy.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Dyskoteka Szkolna
Piątek, 24 września, od godz. 21
W klubie Ultra Violet w Kielcach odbędzie się „dyskoteka szkolna”. Posłuchamy utworów do których tańczyliśmy w latach 80, 90 i 00. Tego wieczoru ma królować styl vintage.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Magia piątkowej nocy
Piątek, 24 września, od godz. 21
W kieleckim klubie Zamkowa będziemy mogli dać się porwać magii piątkowej nocy. Dla przybyłych zagra DJ Arek Wilk.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie
Sobota, 25 września, godz. 16
Na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaplanowano finał konkursu pieśni i piosenek Armii Krajowej „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”. Wystąpi 20 finalistów. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Teatru Piasku
Sobota, 25 września, godz. 17
W Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach czeka nas rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia. Wszystko to za sprawą Teatru Piasku Tetiany Galitsyny. Adaptację książki Antoine de Saint-Exupéry’ego obejrzymy m.in. malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni. Bilety: od 70 do 90 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Sound of Poland
Sobota, 25 września, od godz. 21
W klubie Ultra Violet w Kielcach posłuchamy mieszanki dynamicznych i imprezowych brzmień. Dla przybyłych zagra je DJ Paul.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Tropem książki
Niedziela, 26 września, godz. 10, 11.30
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na oprowadzanie po swojej ekspozycji pt. „Tropem książki”. Dzieci spacerując po placówce poznają bohaterów z „Ballady o królewnie, która na wszystko kręciła nosem”, „Dziewczynki i lalki” czy „Misia Uszatka”. Wstęp: 8 i 15 zł.

Giełda winyli i płyt
Niedziela, 26 września, godz. 11-16
W Domu Kultury Zameczek w Kielcach zaplanowano giełdę płyt winylowych, cd i kaset. Do wyboru będziemy mieli takie gatunki muzyczne jak m.in. rap, funk, rock progresywny, alternatywa czy world music.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Śladami znanych Kielczan
Niedziela, 26 września, godz. 11
Muzeum Historii Kielc zaprasza na rodzinny spacer śladami znanych Kielczan. W jego trakcie poznamy sylwetki osób, które wpłynęły na historię miasta oraz pozostawiły tutaj swój ślad. Odwiedzimy również miejsca z nimi związane czy poznamy ich życie. Spacer poprowadzi Iwona Grabczak.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Spotkanie miłośników Mercedesów
Niedziela, 26 września, godz. 12
Na Placu Wolności w Kielcach czeka nas przedjesienne spotkanie kieleckich mercedesiaków. Około godziny 14 zaplanowano przejazd samochodów po Kielcach. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Święto Silnicy
Niedziela, 26 września, godz. 12
W ramach Światowego Dnia Rzek odbędzie się Święto Silnicy. Z tej okazji jest organizowany spacer korytem Silnicy, sprzątanie napotkanych odpadów, wykład dotyczący znaczenia ochrony zasobów wodnych oraz regulacji rzek i ich wpływie na środowisko. Zaplanowano także projekcję filmu „Siostry rzeki” (reż. Cecylia Malik) w Instytucie Dizajnu.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Przyjazny Piknik Rodzinny
Niedziela, 26 września, od godz. 15
Na terenach zielonych przy ulicy Romualda 2-4 w Kielcach czeka nas ostatni w tym roku Przyjazny Piknik Rodzinny. Zaplanowano: animacje i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami czy wspólnego grilla. Wstęp wolny

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk
Niedziela, 26 września, godz. 16
Teatr TeTaTeT zaprasza na premierę swojej nowej sztuki. Tym razem będzie to monodram „Nazywa się Szwejk. Józef Szwejk”. W kulturową postać na podstawie powieści Jaroslava Haska wcieli się Mirosław Bieliński. Bilety: 50 zł.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Między Sekwaną a Wisłą
Niedziela, 26 września, godz. 17
W ogrodzie Pałacyku Tomasz Zielińskiego czeka nas wycieczka do Paryża. To wszystko za sprawą Francoisa, który wystąpi wspólnie z Mateuszem Gurgulem. Posłuchamy utworów m.in. Edith Piaf, Jacquesa Brela czy Georga Brassensa.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Przeczytaj także