Kaufland za E.Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kaufland za E.Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim

Wiadomo już jaki supermarket zajmie miejsce E.Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim. To Kaufland, który w środę potwierdził nasze nieoficjalne informacje.

Przypomnijmy, że po 15 latach działalności E.Leclerc zamknął w poniedziałek swój sklep na Ślichowicach.

„Informujemy, że od 11 października sklep E. Leclerc w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach zakończył działalność. Mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego, nie udało się dojść do porozumienia. Sklep E.Leclerc w Kielcach działał od 2006 roku. Serdecznie dziękujemy personelowi sklepu oraz wszystkim klientom za 15-letnie zaufanie” – czytamy w oficjalnym stanowisku firmy.

W poniedziałek informowaliśmy, że najbliżej podpisania umowy z Pasażem jest Kaufland, który już wcześniej starał się o wynajęcie powierzchni w centrum handlowym. W środę do naszej redakcji wpłynął oficjalny komunikat potwierdzający zamiary firmy. Jednak sklep marki Kaufland będzie mniejszy niż E.Leclerc. Firma zaznacza również, że nie porzuciła swoich planów w momencie, gdy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów miał zastrzeżenia do wniosku, które dotyczyły „istotnego ograniczenia konkurencji”

„W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących rezygnacji sieci Kaufland z przejęcia części powierzchni handlowej w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach oświadczamy, że informacje te są nieprawdziwe. We wspomnianym miejscu powstanie sklep Kaufland o powierzchni sprzedaży mniejszej niż pierwotnie planowano, co nie wpłynie na ograniczenie konkurencji na lokalnym rynku sprzedaży detalicznej.” – czytamy w komunikacie.

Przeczytaj także