Kielce dostały 2,6 mln zł z 73 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielce dostały 2,6 mln zł z 73 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ponad 73 miliony złotych otrzymały samorządy województwa świętokrzyskiego w ramach kolejnego rozdania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kielce otrzymały z tej kwoty 2,6 mln zł.

Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, pieniędzmi z RFIL zostaną wsparte 64 projekty związane m.in. z rewitalizacją miejscowości, budową boisk, basenów, kanalizacji oraz inwestycjami związanymi z rozwojem infrastruktury szpitali. Szacowany koszt wszystkich inwestycji to 469,5 mln złotych.

„Fundusz Inwestycji Lokalnych działa. W ramach wszystkich edycji programu do województwa trafiło już ponad 484 mln złotych. To pokaźna kwota. To nie jest tak, jak próbuje to przedstawiać opozycja, że fundusze są kierowane do gmin zarządzanych przez samorządowców PiS. Warto wspomnieć, że największe dofinansowanie w regionie w ramach wszystkich programów skierowanych zostało do Starachowic, to łącznie 29 mln złotych oraz Kielc 25 mln złotych” – powiedział PAP Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskiego PiS.

Najwyższe dofinansowanie zostanie przekazane na budowę lądowiska dla helikopterów na potrzeby SOR przy Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Platforma ma powstać na dachu szpitala. Koszt inwestycji szacowany jest na 5 mln złotych i takie dofinansowanie z FIL otrzymał powiat ostrowiecki.

W ramach FIL wsparty zostanie jeden projekt zgłoszony przez samorząd Kielc. Miasto otrzyma 2,6 mln złotych, na uzbrojenie terenów inwestycyjnych na Niewachlowie. Ponadto 3 miliony złotych zostanie przeznaczonych na dostosowanie pomieszczeń Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach do obowiązujących przepisów. Projekt zgłosił samorząd województwa świętokrzyskiego.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także