Kielce i sześć powiatów w czerwonej strefie! "Naciskamy hamulec z całej siły" - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielce i sześć powiatów w czerwonej strefie! „Naciskamy hamulec z całej siły”

Kielce oraz sześć powiatów z województwa świętokrzyskiego znalazło się w czerwonej strefie. Rząd wprowadza nowe obostrzenia m.in częściowo nauczanie zdalne, zakaz organizacji imprez okolicznościowych  i działalności basenów i siłowni – poinformowali w czwartek po południu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.  

W woj. świętokrzyskim  w czerwonej strefie znajda się powiaty: buski, jędrzejowski, kielecki, pińczowski, skarżyski, włoszczowski i  Kielce.

– Chcemy wdrażać obostrzenia, które będą chroniły nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale jednocześnie chcemy, aby gospodarka możliwie w dużym zakresie pracowała – mówił premier Mateusz Morawiecki po czwartkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W strefie czerwonej szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą pracowały zdalnie  z wyłączeniem zajęć praktycznych. Wydarzenia sportowe będą się odbywały bez udziału publiczności; wydarzenia kulturalne – do 25 proc. udziału publiczności. Ponadto zawieszono działalności basenów, aquaparków, siłowni.

Nowe obostrzenia wejdą w życie od 17 października.

Wkrótce więcej informacji…