Kielecki ratusz kupił mieszkanie...w Łodzi - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielecki ratusz kupił mieszkanie…w Łodzi

Urząd Miasta w Kielcach stał się właścicielem mieszkania w Łodzi. Ratusz nabył je w niecodziennych okolicznościach.

– Gmina Kielce stała się właścicielem tego lokalu w drodze spadku. Wynika to z przepisów prawa – informuje Barbara Zawadzka, p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w kieleckim ratuszu.

Jeśli osoba, która ostatni adres zamieszkania ma w Kielcach umiera i posiada majątek, a potencjalni spadkobiercy odrzucają spadek to z mocy prawa gmina staje się właścicielem na przykład: nieruchomości.

Urząd Miasta w Kielcach wszedł w posiadanie mieszkania w centrum Łodzi w stanie deweloperskim o powierzchni 72 metrów kwadratowych. Razem z miejscem parkingowym o powierzchni 14 metrów kwadratowych. – Cena tego mieszkania łącznie z miejscem postojowym wyniosła 330 tys. zł. Zmarła pani wpłaciła tylko zaliczkę na zakup tej nieruchomości. Trzeba było uregulować pozostałą część należności. Potencjalni spadkobiercy odrzucili spadek – opisuje Barbara Zawadzka.

Kielecki ratusz zamierza sprzedać mieszkanie w Łodzi, którego stał się właścicielem. – Jesteśmy na etapie zleconej wyceny. Myślę, że w połowie roku uda się nam ogłosić przetarg na to mieszkanie – podsumowuje Barbara Zawadzka.

Przeczytaj także