Kielecki rower miejski nie zostanie zrealizowany w terminie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kielecki rower miejski nie zostanie zrealizowany w terminie

Przeczytaj także

Wypożyczalnia rowerów miejskich nie zostanie uruchomiona we wcześniej zaplanowanym terminie. Taką informację przekazał realizator zamówienia, jako powód wskazując opóźnienie w dostawie potrzebnych materiałów. Dlatego też miasto będzie naliczać kary umowne w wysokości 428,11 zł brutto za każdy dzień zwłoki.

Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień Kielecki rower miejski miał ruszyć podczas nadchodzącego Święta Kielc.

W dniu 15 czerwca 2022 r. Miasto Kielce uzyskało informację od przedstawiciela firmy Roovee SA., będącego w ramach konsorcjum z firmą Orange SA., realizatorem zamówienia na uruchomienie, wdrożenie i prowadzenie miejskiej wypożyczalni rowerów o możliwości nie dotrzymania terminu realizacji umowy, który przypada na dzień 27 czerwca 2022r. Powodem zaistniałej sytuacji jest opóźnienie w dostawie komponentów elektronicznych (półprzewodników) niezbędnych do sterowania systemem wypożyczania – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Z tego też powodu ratusz postanowił naliczać opłaty za niewywiązywanie się z umowy. – Począwszy od dnia 28 czerwca będą naliczane kary umowne w wysokości 428,11 zł brutto za każdy dzień zwłoki, aż do dnia pełnego uruchomienia Miejskiej Wypożyczalni Rowerów – dodaje Marcin Januchta.

Dzięki inwestycji kielczanie dostaną do dyspozycji 210 klasycznych rowerów i 25 jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym, które umożliwi przejechanie 60 km na jednym cyklu ładowania. Ponadto pojawi się 10 wspomaganych elektrycznie pojazdów typu cargo, na których można zamontować fotelik dziecięcy. System to z kolei 57 stacji, fizycznych i wirtualnych. – Strefy, gdzie możemy zostawić rower, będą oznaczane przez geolokalizacje. Znajdą się przy nich totemy m.in. z instrukcją jak korzystać z wypożyczalni – mówił pod koniec kwietnia Arkadiusz Zieliński z firmy Roovee Polska S.A.

Przeczytaj także