Kielecki Teatr Tańca weźmie udział w ogólnopolskim projekcie. W piątek poznamy jego pierwsze efekty - wKielcach.info

Kielecki Teatr Tańca weźmie udział w ogólnopolskim projekcie. W piątek poznamy jego pierwsze efekty

Spektakl społeczno-artystyczny „Pożegnanie Króla: Verdi”, warsztaty profesjonalnego nagrywania i montażu tańca czy warsztaty tańca dla seniorów. Dzięki funduszom z Ministerstwa Kultury, Kielecki Teatr Tańca startuje z bogatą ofertą kulturalną.

Wspólnie z liderami z Lublina, Łodzi, Katowic i my z Kielc wymyśliliśmy projekt pod nazwą Przestrzenie Sztuki. Minister kultury zgodził się na jego stworzenie i długofalowe finansowanie. W tym roku każdy z ośrodków otrzymał 200 tys. zł – mówi Grzegorz Pańtak, wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.

W ramach Przestrzeni Sztuki Kielecki Teatr Tańca zrealizuje cztery główne kluczowe projekty. Efekty pierwszego z nich poznamy już w najbliższy piątek 18 września. Będzie to spektakl społeczno-artystyczny „Pożegnanie Króla: Verdi” powstały w wyniku współpracy tancerzy KTT oraz grupy tancerzy seniorów z Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad Czasem”.

– Celem projektu jest integrowanie ze sztuką środowisk seniorów. Dawania im energii. Chcemy od seniorów zdobyć doświadczenie i wymienić się energią pokoleniową – mówi Grzegorz Pańtak. Na scenie KTT w czasie przedstawienia zobaczymy także m.in. orkiestrę Filharmonii Świętokrzyskiej oraz chór Fermata. Postacią spinającą całość aktorsko będzie Wojciech Malajkat. Początek piątkowego przedstawienia o godz. 18. Dzień wcześniej o tej samej porze Kielecki Teatr Tańca zaprasza na próbę generalną sztuki. Bilety można kupić TUTAJ 

Drugi projekt w ramach Przestrzeni Sztuki to warsztaty profesjonalnego nagrywania i montażu tańca. – Uczestnicy będą się uczyć na tancerzach jak nagrywać taniec, montować wideo i robić profesjonalnie produkty do Internetu – wyjaśnia Grzegorz Pańtak.

W ramach Przestrzeni Sztuki KTT będzie realizowało również systematyczne warsztaty tańca dla seniorów oraz program rezydencji. – Fundujemy tygodniowe stypendium. W jego czasie stypendyści będą mogli np. w naszych salach przygotowywać swoje projekty – mówi wicedyrektor KTT. W ramach rewanżu stypendyści np. przeprowadzą warsztaty w szkole tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments