Kieleckie Centrum Kultury i Prezydent Miasta Kielce są honorowymi gospodarzami tegorocznej XXI Gali Mistrzów Mowy Polskiej. - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kieleckie Centrum Kultury i Prezydent Miasta Kielce są honorowymi gospodarzami tegorocznej XXI Gali Mistrzów Mowy Polskiej.

Ten społeczny program o zasięgu ogólnokrajowym, popularyzujący język polski nagradzając osoby, które posługują się nim z pasją, przykuwając uwagę słuchaczy i rozmówców, dbając o styl i poprawność, odbywa się w naszym województwie po raz pierwszy.

Uroczysta  Gala odbędzie 20 września 2021 roku na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Naszym przywilejem, jako organizatorów jest możliwość nominowania do tytułu Mistrza Mowy Polskiej mieszkańców z województwa świętokrzyskiego. Wśród laureatów z lat ubiegłych, znanych z gazet czy telewizji, są także osoby reprezentujące małe środowiska lokalne. Dlatego za Państwa pośrednictwem zachęcamy do zgłaszania kandydatów do tego zaszczytnego tytułu. Kandydaci mogą zgłaszać się sami, lub być nominowani przez osoby trzecie.  Formularz zgłoszeniowy który znajduje się na stronie www.kck.com.pl /mistrz-mowy-polskiej, należy odesłać do 10 marca. Przesłuchania świętokrzyskich kandydatów odbędą się 15 i 16 marca.

Jury pod przewodnictwem dr hab. prof. Marzeny Marczewskiej, dyrektorki Instytutu Bibliotekoznawstwa i Językoznawstwa UJK w Kielcach, wyłoni kilkoro kandydatów którzy w drugim etapie, 15 kwietnia popiszą się swym oratorskim kunsztem przed członkami Rady Programu Mistrza Mowy Polskiej, do której dołączy prof. Marzena Marczewska. 15 kwietnia odbędzie się również konferencja prasowa, o której przypomnę i na którą zaproszę w osobnym mailu. W ramach promocji Gali Mistrzów Mowy Polskiej,  Kieleckie Centrum Kultury organizuje spotkania Mistrzów z lat ubiegłych, z kielecką publicznością. Wśród spodziewanych, znakomitych gości są; Barbara Krafftówna, Grażyna Barszczewska, Magdalena Zawadzka, Teresa Budzisz – Krzyżanowska, Jerzy Trela, Tomasz Raczek, Maciej Stuhr, Przemysław Babiarz czy Andrzej Seweryn. Spotkania  odbywać się będą raz w miesiącu, poczynając od 18 marca.

Przeczytaj także