Kolejne fabryki w Kielcach? Ratusz potwierdza zainteresowanie inwestorów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Kolejne fabryki w Kielcach? Ratusz potwierdza zainteresowanie inwestorów

Jest zainteresowanie terenami inwestycyjnymi po dawnym Browarze Belgia przy ul. Ściegiennego. „W kolejce stoją bardzo poważni inwestorzy” – mówił na czwartkowej sesji Rady Miasta, Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury w kieleckim ratuszu. 

Na początku grudnia informowaliśmy o sprzedaży działki o całkowitej powierzchni 78,6 hektarów, co czyni z niej największy teren inwestycyjny w Kielcach. Na sprzedaż wystawiła ją w kwietniu Kompania Piwowarska. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że kupiła ją firma Anna-Bud. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ogromny teren po dawnym Browarze Belgia sprzedany!

Nie było wiadomo co powstanie na tym terenie, ale wczoraj rąbka tajemnicy uchylił Artur Hajdorowicz. – Priorytetem jest dzisiaj aktualizacja planu zagospodarowania przestrzennego dla trzystu hektarów terenu w Dyminach, a w szczególności 80 hektarów, które zmieniły właściciela – mówił. 

Urzędnik dodawał, że według „nieformalnych, ale rzetelnych informacji bardzo poważni inwestorzy już stoją w kolejce, jeśli chodzi o tę działkę”. – To bardzo dobra informacja, bo w końcu mamy duży teren inwestycyjny dla funkcji przemysłowych i gospodarczych, które budują miejsca pracy. Jest szansa, że w najbliższych czasie będzie nie tylko fabryka Cromodore, ale również inwestycje w Dyminach – potwierdził Hajdorowicz. 

W związku z tym w najbliższym czasie będzie złożony wniosek o zmianę niektórych ustaleń, które są na dziś priorytetem dla kieleckiego ratusza. 

Przeczytaj także