Koniec ze śmieciami przy Alei na Stadion. Trwa oczyszczanie posesji - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Koniec ze śmieciami przy Alei na Stadion. Trwa oczyszczanie posesji

Od wielu lat na posesji przy Alei na Stadion znajduje się ogromne zbiorowisko śmieci. Teraz zanieczyszczenia są systematycznie usuwane przez rodzinę właściciela.

Przypomnijmy, że już w maju tego roku podjęto szereg działań, które miały rozwiązać problem zalegających się śmieci.

– Na posesji obecnie znajdują się setki śmieci, zapewne przywożone tam przez mieszkańców z innych części miasta. Miejsce nie tylko szpeci okolicę, ale po pierwsze stanowi duże zagrożenie sanitarne i ekologiczne dla sąsiadów oraz lasu komunalnego – zaznaczał radny Michał Braun w interpelacji do prezydenta.

Trzeba także dodać, że w grudniu 2020 roku właściciel został umieszczony w Domu Opieki Społecznej im. prof. Andrzeja Kępińskiego w Kielcach.

W tej chwili zanieczyszczenia są regularnie usuwane. – Ze względu na trudności w kontakcie z właścicielem, chcieliśmy zastosować środki zastępcze. W międzyczasie pojawił się jednak krewny właściciela, który otrzymał od niego prawo do zarządzania tym gruntem. Teraz ta osoba sukcesywnie sprząta omawianą działkę, a my monitorujemy całą sytuację. Myślę, że proces zakończy się po kilku tygodniach – twierdzi Agata Wojda, zastępca prezydenta Kielc.

Wiceprezydent wyjaśnia również, dlaczego czyszczenie terenu nie będzie odbywało się w szybszym tempie. – Rodzina wzięła na siebie odpowiedzialność, a to może trochę wydłużyć proces sprzątania. Jest to jednak lepsze wyjście, ponieważ nie wchodzimy z żadnym zastępczym postępowaniem. Tylko właściciele robią to samodzielnie – dodaje.

Przeczytaj także