Konsole do gier i strefa VR. Biblioteka przyszłości powstaje na Dworcu Autobusowym!

Konsole do gier i strefa VR. Biblioteka przyszłości powstaje w Dworcu Autobusowym!

mediateka

Konsole do gier i strefa VR  – między innymi  z takich rozrywek będą mogli skorzystać pasażerowie oczekujący na podróż z dworca autobusowego w Kielcach.  Centrum Komunikacyjne ma być hubem przesiadkowym dla pasażerów z całego regionu, a powstająca na antresoli  mediateka, najnowocześniejszą placówką tego typu  w regionie.

Zgodnie z planem w mediatece znajdzie się  wypożyczalnia multimediów, strefa gier, gdzie będzie można zagrać na konsolach,  czy strefa cicha, która ma służyć do odpoczynku przy oczekiwaniu na autokar.  – Będzie to  najnowocześniejszy projekt biblioteczny w województwie świętokrzyskim – zapowiada Anna Żmudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Od typowej wypożyczalni i czytelni Mediatekę odróżniać będzie to, że odwiedzający będą mogli np. zwiedzić muzeum, poczuć się jak Mona Lisa z obrazu Leonardo da Vinci, zagrać na konsolach do gier, przenieść się do świata w wymiarze 3D, a także uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej dla czytelników przestrzeni wymiany myśli i poglądów, gdzie mogliby realizować ważne dla nich projekty oraz pogłębiać swoje pasje i zainteresowania – podkreśla Anna Żmudzińska.

Mediateka będzie filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Tymczasem remont dworca idzie pełną parą. Według planu nowy obiekt będzie gotowy pod koniec czerwca. Natomiast pierwsze autobusy, z wyremontowanego dworca, odjadą najprawdopodobniej w sierpniu. Na ten miesiąc jest także zaplanowane otwarcie Mediateki.

Modernizacja kieleckiego dworca autobusowego wykonuje firma Budimex, a koszt tej inwestycji to prawie 69 mln zł.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] Konsole do gier i strefa VR. Biblioteka przyszłości powstaje w Dworcu Autobusowym! […]