Korona Kielce chce 7,5 mln złotych od miasta! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Korona Kielce chce 7,5 mln złotych od miasta!

Przeczytaj także

Do ratusza wpłynął wniosek od Korony Kielce SA. Poproszono o dokapitalizowanie miejskiego klubu przez miasto. Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego spółki w kwocie 7,5 miliona złotych. Przypomnijmy, że jeszcze na początku obecnego roku radni zgodzili się na przekazanie Koronie 2,5 mln zł.

Informacje o wniosku potwierdza Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Bogdana Wenty. – Faktycznie do miasta wpłynął wniosek Korony Kielce SA z prośbą o dofinansowanie. Bez względu na to, jaka tam jest kwota, pan prezydent z pewnością pochyli się nad pismem. Ten wniosek będzie analizowany. Na ten moment żadna decyzja nie została podjęta. Myślę, że w niedługim czasie ratusz zabierze głos i przedstawi swoje stanowisko związane z tym dokumentem – mówi Marcin Januchta.

Rzecznik nie podaje jednak o jaką kwotę chodzi. Nie zdradza również jakie uzasadnienie przedstawił klub w przekazanej do władz Kielc prośbie. Jak z kolei nieoficjalnie podaje kielecka Wyborcza, wniosek uzasadniono problemami ze znalezieniem kolejnych sponsorów. Mowa jest także o konieczności wydania około 3 milionów złotych, aby uregulować zobowiązania z poprzednich lat. Z tego 1.8 mln zł to efekt zawartych porozumień, a w przypadku reszty kwoty chodzi o kary, które klub musi wypłacić zawodnikom z którymi się rozstał. Według wspomnianej redakcji, wniosek tłumaczy też, że Korona Kielce ma najniższy budżet w lidze. Na wynagrodzenie idzie z kolei 16 mln zł, co też jest tutaj najmniejszym wynikiem.

Przeczytaj także