Koronawirus - tygodniowy raport [STATYSTYKI]

Koronawirus – tygodniowy raport [STATYSTYKI]

Od soboty rozstaliśmy się z maseczkami w przestrzeni publicznej, otwarte mogą być place zabaw, zniesiono także limity osób przebywających w sklepach – to część czwartego etapu luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Niestety w ostatnim tygodniu okazało się, że zakażeń w regionie przybywa. Wszystko za sprawą ogniska koronawirusa, które dynamicznie rozwija się w zakładach Animeks w Starachowicach.

Tylko w ostatnim tygodniu w województwie świętokrzyskim SARS-COV-2 wykryto u 102 osób. Większość zakażonych to pracownicy zakładu mięsnego w Starachowicach. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto tam ponad 60 osób.

Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy Animex Foods, zaznacza, że firma jest w stałym kontakcie z władzami sanepidu.  – Wszystkie nasze działania konsultujemy z najlepszymi w kraju ekspertami od epidemiologii. Codziennie sytuacja jest analizowana. Kontaktujemy się stale z władzami województwa świętokrzyskiego. Nie zaniedbujemy żadnych działań – zapewnia Dominiak.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w starachowickiej firmie stwierdzono 15 maja.  – Od początku wystąpienia pandemii w Polsce wdrożyliśmy specjalne środki bezpieczeństwa. Odsunęliśmy od pracy ponad 200 pracowników powyżej 60. roku życia lub mających choroby towarzyszące, bo są w tej grupie najbardziej zagrożonych osób. Prewencyjnie też wysłaliśmy do domów pracowników z grupy tzw. ryzyka kontaktu  – dodał rzecznik Animex Foods.

Pomoc zakładowi zaoferował wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.  – Sytuacja jest pod kontrolą. Jesteśmy przygotowani na różne warianty – w gotowości jest 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, która w razie potrzeby wykonania testów u większej liczby pracowników – bądź całej załogi – niemal natychmiast może uruchomić punkt pobrań wymazów do testów w kierunku koronawirusa w samych zakładach lub w pobliżu. Na razie takie działania nie są konieczne  – podkreślił  wojewoda.

Firma Animex Foods ma 11 zakładów na terenie całego kraju, w żadnym innym oddziale nie ma przypadków koronawirusa. W Starachowicach to jeden z największych pracodawców, zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 473 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgony oraz 256 ozdrowień.

WYKRYTE PRZYPADKI OD 22.05 do 29.05 NA TERENIE WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIEGO (łącznie – od początku epidemii)

DANE DZIENNE – od 23.05 do 30.05

DANE TYGODNIOWE W MAJU – liczba wykrytych przypadków podzielona na tygodnie

ZACHOROWANIA, OZDROWIENIA, ZGONY – dotychczasowe statystyki od początku epidemii

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x