Koronawirus. Żołnierze WOT wspierają medyków ze Szpitala Wojewódzkiego

Koronawirus. Żołnierze WOT wspierają medyków ze Szpitala Wojewódzkiego

Żołnierze WOT wpierają medyków, w przyjmowaniu pacjentów do kieleckich szpitali. Wojskowi między innymi sprawdzają temperaturę osobom, które chcą dostać się na oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

-Nasi żołnierze pomagają służbą medycznym w kieleckich szpitalach.  Dokonujemy pomiaru temperatury pacjentów, którzy się kierują do szpitala. Na  jego podstawie pacjenci są wpuszczani na teren obiektu, a jeśli mają podwyższoną temperaturę są kierowani do innych osób, które decydują o kolejnych badaniach – powiedział Daniel Woś, rzecznik prasowy 10 świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przypomnijmy, że Szpitalny Oddział Ratunkowy jest obecnie zamknięty i powinni kierować się do niego wyłącznie pacjenci w stanach ciężkich.

– Chcemy odciążyć personel medyczny  – mówi  wojskowy i dodaje, że działania WOT w regionie nie ograniczają się tylko do pracy w szpitalach.  

Żołnierze dostarczają leki i żywność dla osób potrzebujących i przebywających w kwarantannach, prowadzą infolinie psychologiczną, oraz transportują dziesiątki ton prowiantu  do banków żywności.

– Razem z Caritas nasi żołnierze przygotowują paczki żywnościowe. Trafiają one do osób objętych kwarantanną, a także do służb medycznych i osób starszych i potrzebujących, między innymi podopiecznych ośrodków pomocy społecznej.  W najbliższych dniach przewieziemy ponad 40 ton żywności z Kielc do Końskich. Stamtąd będzie ona przygotowywana do dalszej  dystrybucji  – powiedział Woś.

Zaznacza, że żołnierze 10. ŚBOT również aktywnie odpowiedzieli na apel Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Blisko 30 terytorialsów oddało 10,8 litra krwi. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych dniach.

 

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o