Krok w stronę budowy fabryki felg w Kielcach. Jest wniosek - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Krok w stronę budowy fabryki felg w Kielcach. Jest wniosek

fot. fabryka firmy Cromodora Wheels w Czechach

Coraz bliżej budowy fabryki Cromodora Wheels w Kielcach. Włoska firma złożyła wniosek o wydanie warunków zabudowy.

Przypomnijmy fabryka,  ma stanąć na  ponad 10-hektarowej nieruchomości  pobliżu elektrociepłowni.  Przedsiębiorstwo ma zamiar zainwestować w Kielcach ponad 100 mln euro. Pod koniec ubiegłego roku została podpisana umowa pomiędzy PGE Energia Ciepła a przedstawicielami włoskiej firmy. Natomiast w zeszłym tygodniu wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy.

– Teoretycznie na wydanie wniosku są dwa miesiące, ale chcemy maksymalnie skrócić czas oczekiwania. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań formalnych to powinno się udać. Jesteśmy w stałym kontakcie z włoską firmą. Rozmawiamy już na temat wydania pozwolenia na budowę – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury UM Kielce.

Kielecki zakład będzie trzecią fabryką tej firmy na świecie – po włoskiej, położonej między Mediolanem a Weroną i czeskiej w Ostravie. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku, a produkcja wystartować w 2022. W nowej fabryce zatrudnienie ma znaleźć około 300-400 osób.

Prawdopodobnie w fabryce będą produkowane felgi dla aut marki Audi i Volkswagen. Firma Cromodora na początku zeszłego roku podpisała długoletni kontrakt na produkcję.

fot. teren przy ul. Olszewskiego, na którym stanie fabryka


Przeczytaj także