KSM szykuje świąteczną akcję dla seniorów. Będą choinki, ciastka i laurki - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

KSM szykuje świąteczną akcję dla seniorów. Będą choinki, ciastka i laurki

Przeczytaj także

Świąteczny upominek od KSM” to akcja, dzięki której seniorzy mieszkający na terenie spółdzielni otrzymają prezenty w postaci żywych choinek, ciastek, a także pięknie ozdobionych laurek. Charytatywne działania są organizowane przez zarząd Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Radę Nadzorczą, a także Osiedlowe Kluby Kultury.

Jak zaznacza Tomasz Kiek, upominki zostaną rozdane jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Trafią one do osób wskazanych wcześniej przez mieszkańców. – Chcieliśmy zaktywizować wszystkie grupy społeczne z osiedla, aby zrobić coś wspólnie dla seniorów. Mieszkańcy mogą do nas przynosić słoiki, najlepiej takie po majonezie kieleckim, które mają 310 mililitrów. Każdy ma takie w piwnicy, więc nie powinno to stanowić żadnego problemu. Mowa o słoikach czystych, bez etykiet, bez nakrętek – mówi Tomasz Kiek, kierownik Osiedlowych Klubów Kultury KSM. 

Pojemniki należy dostarczać do klubów osiedlowych znajdujących się na ulicach Romualda 3, Zagórskiej 65 i Pocieszce 17. Dzięki temu posłużą one jako doniczki dla małych i żywych choinek. Trzysta drzewek zostanie z kolei dostarczonych przez Nadleśnictwo Daleszyce. – Choinki będą przepasane wstążeczką, zapewne zrobimy też do tego lekkie dekoracje. Chcemy jednak, żeby seniorzy sami mogli je upiększyć – dodaje Tomasz Kiek.

Do akcji włączyła się także „Cukiernia Czesław i Halina Bujak”. To dlatego, że w skład upominków wejdą również pyszne wypieki. – Zaprosiliśmy wszystkie przedszkola działające na terenie KSM do dekorowania ciastek i pierników we świąteczne wzory. A na zajęciach plastycznych w klubach już zaczęliśmy razem z dziećmi tworzyć pocztówki. To działa na takiej zasadzie, że malowane są kartki świąteczne. To też przedszkola będą robić u siebie. To wszystko razem później zbierzemy i będziemy chodzić po osiedlu, rozdając seniorom – tłumaczy kierownik Osiedlowych Klubów Kultury. 

Akcja skierowana jest przede wszystkim do najbardziej potrzebujących osób, którzy na przykład walczą z problemami zdrowotnymi. Mieszkańcy zachęcani są, aby zgłaszać seniorów do akcji. – Najlepiej to zrobić poprzez fanpage spółdzielni lub klubów osiedlowych. Jest też skrzyneczka na parterze siedziby KSM-u, która znajduje się przy wejściu. Tam również można włożyć kartkę z imieniem, nazwiskiem oraz adresem (oraz nazwą akcji – dop.red.). Bo są to wymagane dane – przekazuje.

Przeczytaj także