Łomża Industria Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Łomża Industria Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Przeczytaj także

zdjęcia: Łomża Industria Kielce

W poniedziałek rano podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa przeszli badania kontrolne, a po południu odbyli trening w Hali Legionów. Przez pierwsze dwa tygodnie drużyna będzie trenowała w Kielcach, pracując głównie nad siłą i wytrzymałością.

Przed nowym sezonem doszło do kilku zmian w jej składzie. Odeszli islandzki prawoskrzydłowy Sigvaldi Gudjonsson (nowy klub – norweski Kolstad Handball), białoruski lewy rozgrywający Władysław Kulesz (szuka klubu) oraz prawi rozgrywający Branko Vujovic z Czarnogóry (wypożyczenie do niemieckiego TSV Hannover-Burgdorf) i Nigeryjczyk Faruk Yusuf (wypożyczenie do wicemistrza Hiszpanii Fraikin BM Granollers).

Do mistrzów Polski dołączyli natomiast prawy rozgrywający Nedim Remili, prawoskrzydłowy Benoit Kounkoud (obaj Francja, z Paris Saint-Germain), szwedzki lewy rozgrywający Elliot Stenmalm z Redbergslids IK Goeteborg i wychowanek klubu lewoskrzydłowy Szymon Wiaderny.

„Nie doszło u nas do wielu zmian, więc najważniejszą rzeczą będzie integracja i wprowadzenie do drużyny nowych zawodników, aby jak najszybciej zrozumieli nasz styl gry. Nedim i Benoit nie powinni mieć z tym problemów, bo występowali już w drużynach trenowanych przez chorwackich i hiszpańskich szkoleniowców. Eliot pewnie będzie potrzebował więcej czasu, bo grał do tej pory tylko w Szwecji i trenował pod okiem szkoleniowców z tego kraju” – powiedział Dujszebajew.

Remili nie ukrywał w rozmowie z dziennikarzami, że przyszedł do Kielc, aby z drużyną z regionu świętokrzyskiego wygrać Ligę Mistrzów.

„Jestem bardzo podekscytowany. Czekałem na ten moment bardzo długo. Myślę, że z wprowadzeniem do zespołu nie będę miał żadnych problemów. Mamy wspaniałą drużynę. Atmosfera podczas meczów w Kielcach jest niesamowita. Wiem o tym, bo grałem już w tej hali przeciwko kielczanom. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu i początku sezonu” – mówił przed poniedziałkowymi zajęciami francuski rozgrywający.

19-letni Szymon Wiaderny będzie w zespole z Kielc zmiennikiem Dylana Nahiego. „To spełnienie moich marzeń. Z niecierpliwością czekałem na ten dzień. Każdy trening, każdy mecz będzie dla mnie zbieraniem doświadczeń. Od Dylana chciałbym się nauczyć spokoju i pewności rzutu, bo to najważniejsze w piłce ręcznej” – powiedział Wiaderny.

14 sierpnia zespół wyjedzie na tygodniowe zgrupowanie do hiszpańskiego Santander. Na zakończenie pobytu na Półwyspie Pirenejskim mistrzowie Polski wezmą udział w dwudniowym turnieju towarzyskim. W półfinale kielczanie zmierzą się z Helvetią Anaitasuna, ósmym zespołem hiszpańskiej ekstraklasy. W drugiej parze spotkają się dwie inne drużyny Ligi ASOBAL – Bathco BM Torrelavega i BM Sinfin.

Z Hiszpanii zespół wróci do Kielc. Na zakończenie okresu przygotowawczego podopieczni trenera Dujszebajewa wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Veszprem (27-28 sierpnia), organizowanym z okazji 45-lecia węgierskiego klubu. W półfinale tej imprezy rywalem Łomży Industrii będzie THW Kiel. W drugim meczu gospodarze zmierzą się z SG Flensburg Handewitt.

Rozgrywki polskiej ekstraklasy kielczanie rozpoczną w pierwszy weekend września meczem we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów Łomża Industria rozegra 14 września z HBC Nantes także u siebie. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

 

Przeczytaj także