Łomża VIVE Kielce - jest nowy sponsor tytularny kieleckich piłkarzy ręcznych! - wKielcach.info

Łomża VIVE Kielce – jest nowy sponsor tytularny kieleckich piłkarzy ręcznych!

fot. Mateusz Kaleta

Łomża VIVE Kielce – pod taką nazwą grać będzie w najbliższym sezonie drużyna piłkarzy ręcznych, 17-krotnych mistrzów Polski i triumfatorów Ligi Mistrzów w 2016 roku.

Ogłosili to  w czwartek podczas konferencji prasowej przedstawiciele klubu oraz nowego sponsora firmy Van Pur S.A. właściciela Browaru Łomża.

„Od pierwszego spotkania mieliśmy bardzo dużo wspólnego. Dzięki ciężkiej pracy osiągniemy sukcesy. Piłka ręczna to jedno, ale razem mamy potężny rynek eksportowy. Chcemy to wykorzystać w naszej współpracy. Mamy wspólne wartości. Podpisać kontakt z Van Pur S.A. to dla nas duże zobowiązanie. Będziemy wymagać dużej odpowiedzialności, profesjonalizmu. Chcemy pokazać, że jesteśmy poważnym partnerem dla Van Pur S.A. KS VIVE osiąga w ostatnich latach sukcesy. A teraz wierzę, że razem z Van Pur S.A osiągniemy jeszcze większe sukcesy i pozostaniemy na topie Europy” – powiedział prezes KS Vive Handball Kielce SA Bertus Servaas.

Umowa między  klubem a nowym sponsorem będzie obowiązywać przez cztery lata.

– Nic nie dzieje się bez przyczyny, bez przypadku. W pewien lipcowy poranek doszły do nas informacje, że KS Kielce porzebuje pomocy. Firma Van Pur, którą reprezentuję nie szukała okazji do sponsoringu. Ale nasza decyzja o wejściu w klub zapała spontanicznie. Bardzo doceniamy pracę prezesa Bertusa Servaasa. Nasza firma mocno angażuje się w sport – żużel, a także esport. Wspierając tak uznanego klubu widzimy wiele możliwości  ­ – Jagoda Iwańaczuk prezes Van Pur S.A.

– Jesteśmy producentem piwa, ale nasze produkty dostarczamy w całej Europie. Ktoś kiedyś powiedział, że tam, gdzie pojawia się Van Pur, pojawiają się medale. Wierzymy, że klub dalej będzie sięgać po czołowe miejsca w Lidze Mistrzów. Na pewno nie przebijemy pana Berta w długości kontaktu, ale podpisujemy kontrakt czteroletni. Mamy nadzieję, że będzie to owocna współpraca – dodała.

Przypomnijmy kielecki klub w ciągu kilkunastu dni stracił dwóch najważniejszych, dotychczasowych sponsorów.

Przez ostatnie trzy sezony głównym sponsorem klubu  była firma PGE. W tym czasie drużyna z Kielc trzykrotnie zdobywała mistrzostwo i dwa raz Puchary Polski. Drużyna awansowała także do Final Four Ligi Mistrzów EHF. Umowa wygasła 31 lipca tego roku i nie została przedłużona.

Z kolei firma VIVE została sponsorem kieleckiego klubu w 2002 roku. Od tego czasu kieleccy szczypiorniści 12-krotnie zdobywali mistrzostwo Polski i 14 razy sięgali po Puchar Polski. Czterokrotnie zespół grał w Final Four Ligi Mistrzów. W 2013 i 2015 roku zajął trzecie miejsce, w 2016 wygrał te rozgrywki, a rok temu skończył rywalizację na czwartym miejscu.

Wkrótce więcej informacji…

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments