Marcin Stępniewski: Niezależnie od wszystkiego, osiągnęliśmy bardzo dobry wynik - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Marcin Stępniewski: Niezależnie od wszystkiego, osiągnęliśmy bardzo dobry wynik

Przeczytaj także

– Pokazaliśmy, że potrafimy poszerzyć nasz elektorat – powiedział Marcin Stępniewski, który według badania exit poll uzyskał drugi wynik w wyścigu o fotel prezydenta Kielc. 

Przypomnijmy, że według wspomnianego badania wykonanego przez Ogólnopolską Grupę Badawczą na zlecenie TVP3 Kielce, Radia Kielce i Echa Dnia zwycięzcą drugiej tury została Agata Wojda, która uzyskała 57,8 proc. głosów. Marcin Stępniewski uzyskał 42,2 proc.

– Pierwsza myśl po sondażowych wynikach to przede wszystkim gratulacje dla Agaty Wojdy. Faktycznie w exit pollu jej wynik jest naprawdę rewelacyjny. Jednak my cierpliwie i spokojnie czekamy na ostateczne dane, na protokoły z komisji wyborczych. W poprzedniej turze okazało się, że exit poll często odbiega od stanu faktycznego – powiedział Marcin Stępniewski.

Stwierdził, że „jestem prawie przekonany, że może niekoniecznie wyprzedzę Agatę Wojdę, ale zdecydowanie się do niej zbliżę”. – Bardzo pokornie do tego podchodzę i przede wszystkim dziękuję serdecznie kielczanom za każdy oddany głos. Pokazaliśmy, że potrafimy poszerzyć nasz elektorat. Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Rady Miasta uzyskało 30%, a tutaj jest to ponad 42%. Niezależnie od wszystkiego jest to więc naprawdę bardzo dobry wynik, z którego ja osobiście jestem dumny – dodał Stępniewski.

Przeczytaj także