Memorial To Miles 2021. Przygotuj się na jazzową ucztę! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Memorial To Miles 2021. Przygotuj się na jazzową ucztę!

fot. Mateusz Wolski

To już dziewiętnasta edycja kultowego muzycznego festiwalu, którego celem jest upamiętnienie wybitnego trębacza jazzowego, Milesa Davisa. Na scenie wystąpi między innymi Matthew Halsall, Jeremy Pelt Quintet, Krystyna Stańko Trio oraz Adam Makowicz. Impreza potrwa do niedzieli.

– Od 23 do 26 września 2021 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się XIX edycja wyjątkowego festiwalu jazzowego o międzynarodowym charakterze. „Memorial..”, kilkudniowe wydarzenie upamiętniające legendarnego trębacza jazzowego, Milesa Davisa, to kwintesencja jazzu. Podczas festiwalu można usłyszeć subtelne dźwięki trąbki i saksofonu, mieszające się z brzmieniem gitary i kontrabasu – zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Trwający właśnie Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival obfituje w wiele interesujących koncertów. Przed nami występ Jeremy Pelt Quintet, czyli grupy dowodzonej przez jednego z najbardziej wyróżniających się młodych trębaczy na świecie. Zebrani będą mogli też wysłuchać pięknych melodii od Krystyny Stańko. Artystka jest laureatką prestiżowych nagród, w tym Gloria Artis.

– 24 września o godzinie 20:30 zagramy w trio. Razem z Dominikiem Bukowskim i Piotrem Lemańczykiem przedstawimy materiał z płyty “Fale” na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Będzie nam ogromnie miło spotkać się Wami – twierdzi utalentowana  wokalistka.

Oprócz niej pojawi się jeszcze Adam Makowicz, Apostolis Anthimos Quartet, czy też trębacz Matthew Halsall. Ten ostatni muzyk po raz pierwszy zawita do Polski, aby zaprezentować kompozycje z “Salute To The Sun”. Z powodu problemów zdrowotnych swój występ musiał odwołać Marc Copland. Szybko udało się jednak znaleźć zastępstwo, a jest nim Piotr Wojtasik Quintet.

Line-up XIX edycji Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival:

Piątek, 24 września (Bilety: 49 PLN)

19.00 Apostolis Anthimos Quartet

20.30 Krystyna Stańko Trio

Sobota, 25 września (Bilety: 89 PLN)

18.00 Adam Makowicz

20.00 Piotr Wojtasik Quintet

Niedziela, 26 września (Bilety: 89 PLN)

18.00 Jeremy Pelt Quintet

20.00 Matthew Halsall

KARNET: 199 PLN

Przeczytaj także