Mesko rozpoczyna współpracę z jednym z największych producentów i importerów broni w USA - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Mesko rozpoczyna współpracę z jednym z największych producentów i importerów broni w USA

Przeczytaj także

Skarżyskie zakłady zbrojeniowe Mesko i amerykańska firma Century Arms zawarły umowę o współpracy. To otwiera duże możliwości sprzedaży amunicji na rynku cywilnym w USA – poinformował w piątek spółka.

Umowę zawarto podczas odbywających się w Las Vegas targów Shot Show. Dokument podpisali członek zarządu Mesko Marcin Ożóg i Brian Sucher wiceprezes Century Arms. „Podpisanie umowy otwiera przed Mesko duże możliwości sprzedaży amunicji na rynku cywilnym w USA. Nie bez znaczenia jest fakt znaczącego zainteresowania naszą amunicją i wysoka ocena jej skuteczności w praktyce, co potwierdzają jej dotychczasowi użytkownicy” – powiedział członek zarządu Mesko S.A. Marcin Ożóg.

Jak wskazano Century Arms jest jednym z największych producentów i importerów broni oraz amunicji w Stanach Zjednoczonych. Na mocy porozumienia firma Century Arms została partnerem Mesko na rynku amerykańskim.

Podczas tegorocznych targów Shot Show Mesko S.A. eksponowało amunicję małokalibrową. „Bardzo pozytywne opinie zagranicznych użytkowników, dla których Spółka już zrealizowała dostawy, przekładają się na duże zainteresowanie wśród odwiedzających wystawę. Udział Mesko w Shot Show był okazją nie tylko do zaprezentowania amunicji cywilnym użytkownikom, ale także do nawiązania kontaktów umożliwiających Spółce zaplanowanie ekspansji na wymagającym rynku amerykańskich” – podkreślono w komunikacie.

Jak dodano w wyniku realizowanych inwestycji, unowocześniania parku maszynowego i zwiększania mocy produkcyjnych, Mesko pozyskuje kolejnych nabywców amunicji za granicą. Jednym z priorytetów spółki jest dywersyfikacja dostaw sprzętu. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Przeczytaj także