Mężczyzna spadł z półki skalnej na Wietrzni. Czekał do rana, aż ktoś usłyszy jego wołanie o pomoc - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Mężczyzna spadł z półki skalnej na Wietrzni. Czekał do rana, aż ktoś usłyszy jego wołanie o pomoc

Przeczytaj także

Jak informuje straż pożarna, mężczyzna w poniedziałek spadł z półki skalnej w rezerwacie Wietrznia. Dopiero we wtorek jego wołanie o pomoc usłyszał przechodzień, który następnie powiadomił służby.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały dzisiaj około godziny 9:30.

– Mężczyzna przytomny, wychłodzony, z urazami, około 45 lat. Na miejsce wysłano strażacką Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokosciowego „Kielce 3”. Działania polegały na ewakuacji poszkodowanego przy pomocy technik linowych ze stromego zbocza i przekazaniu go przybyłemu ZRM. W działaniach 3 strażackie zastępy – poinformował st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Mężczyzna w chwili obecnej znajduje się już pod opieką medyków. Aktualnie nie wiadomo kiedy konkretnie spadł on z półki skalnej. – Myślę, że będzie to przedmiotem dochodzenia policji, która będzie badać temat – przekazał st. kpt. Marcin Bajur.

Przeczytaj także