Miasto odda swoje pustostany za remont?

Miasto odda swoje pustostany za remonty?

Miejski Zarząd Budynków chce uruchomić pilotażowy program „Mieszkanie za remont”. Dzięki niemu rodziny czekające na lokal komunalny mają szansę dostać swoje „cztery kąty” znacznie wcześniej.

Z roku na rok w Kielcach rośnie liczba pustostanów. W 2019 roku miasto dysponowało ponad 100 lokalami, obecnie jest ich już prawie 150.

– Generują one koszty, dlatego część z nich będziemy chcieli sprzedać, żeby pozyskać pieniądze na remonty kolejnych. Natomiast inne chcemy przeznaczyć na pilotażowy program „Mieszkanie za remont” – tłumaczy Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków.

Dzięki programowi przyszli najemcy mogliby otrzymać lokal w zamian za remont. Warunkiem przystąpienia do programu byłyby m.in. odpowiednie dochody, które zapewnią możliwość remontu wynoszącego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Takie szczegóły jak rozliczenie remontu czy procedura przejęcia lokalu znajdą się w regulaminie – dodaje Krzysztof Miernik.

Pilotażowy program ma obejmować 9 mieszkań. Dyskusja na temat „Mieszkania za remont” odbędzie się na czwartkowej sesji Rady Miasta. Jeżeli radni zgodzą się na wprowadzenie programu, to mógłby on ruszyć pod koniec lipca.

Obecnie w Kielcach na lokal komunalny czeka 1200 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x