Miejski odcinek ul. Wojska Polskiego w końcu będzie wyremontowany! - wKielcach.info

Miejski odcinek ul. Wojska Polskiego w końcu będzie wyremontowany!

Ulica Wojska Polskiego na kieleckiej Bukówce w końcu będzie mogła zostać wyremontowana.   Władze miasta otrzymały ostateczną decyzje pozwalającą na realizacje inwestycji. Chodzi ponad około 2 kilometrowy fragment od Ronda Czwartaków do granicy miasta.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach informuje, żetzw. decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizacji Inwestycji Drogowej) została utrzymana w mocy przez minister inwestycji i rozwoju.

–  Mamy już ostateczną decyzje ZRID, gotową dokumentacje projektową, oraz wykupione praktycznie wszystkie grunty pod budowę nowej drogi. Łącznie prowadzone były 22 postepowania odszkodowawcze. Koszt wykupu gruntów to około 2,5 miliony złotych –dodaje rzecznik MZD

Inwestycja zakłada przebudowę drogi na odcinku od Ronda Czwartaków do granicy miasta. 

Na odcinku od ronda do pętli autobusowej na Bukówce droga będzie miała przekrój dwujezdniowy. Będzie to rozwiązania identyczne jak na Pileckiego. Jeden pas przeznaczony jest dla ruchu ogólnego, natomiast prawe pasy przeznaczone są na buspasy. Powstaną także dwa rodna na przecięciu z ulicą Dąbka i Klecką. Od pętli na Bukówce do granicy miasta droga będzie miała przekrój jednojezdniowy.

Poza tym, wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa.  Na razie jednak nie wiadomo, czy miastu uda się pozyskać fundusze na modernizacje inwestycji. Koszt przebudowy drogi to ponad 50 milionów złotych. Władze miasta liczą, że fundusze uda się pozyskać w ramach nowej perspektywy unijnej.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TOrpeda
8 miesięcy temu

Już widzę jak cały ruch będzie rozsiany po osiedlach ….

Ben
8 miesięcy temu

Kiedyś do sukowa jechałem 10 min z centrum teraz po przebudowach 20 min. Niech budują będzie przynajmniej mniej trzeslo