Na Malikowie będzie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Na Malikowie będzie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kieleccy radni przegłosowali wniosek stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni, które zaapelowało o nadanie nazwy „Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” rondu zlokalizowanemu w ciągu ulicy Malików w Kielcach. Rajcy Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu. 

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat udowadnia, że w DNA Polaków obecne są takie wartości jak solidarność, wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka oraz altruizm. WOŚP każdego roku wydobywa z nas to, co najlepsze i najpiękniejsze. W Kielcach przy redakcji „Echa Dnia” od lat działa największy nie tylko w Polsce, nie tylko na świecie, ale także w galaktyce sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nadaniu rondu na ulicy Malików imienia WOŚP będzie wyjątkową formą podziękowania dla wszystkich wolontariuszy z Kielc, którzy bezinteresownie grają z Orkiestrą, by pomóc innym – tłumaczy Kamil Suchański, lider stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni.

Do tej pory w całej Polsce jest 11 rond Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z czego jedno w Skarżysku-Kamiennej.

„Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi działalność w zakresie ochrony zdrowia polegającą na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, pomaga w poprawianiu stanu ich zdrowia, jak również angażuje się na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Cel ten realizowany jest poprzez zbiórki publiczne” – napisano w uzasadnieniu do wniosku.

Za projektem uchwały głosowało 13 radnych. Co ciekawe, klub Prawa i Sprawiedliwości wstrzymał się od głosu.