Nad zalewem powstaje Park Kielczan. Każde drzewo będzie miało swojego patrona [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nad zalewem powstaje Park Kielczan. Każde drzewo będzie miało swojego patrona [ZDJĘCIA]

60 drzew, każde „podpisane” przez urodzone w ubiegłym roku w mieście dziecko. Właśnie trwa zakładanie Parku Kielczan.

Właśnie tak nazywa się realizowane przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zadanie, które jest jednym ze zwycięskich projektów w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Głosami kielczan zdecydowano, że nad zalewem (obok bloków przy ul. Klonowej) ma zostać posadzonych 60 drzew. Każde z nich będzie miało swoistego patrona – urodzone w 2019 roku w Kielcach dziecko. Przy każdym będzie znajdować się tabliczka z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz jego datą urodzenia. Co ciekawe, liczba chętnych była na tyle duża, że konieczne było losowanie. To przeprowadzili urzędnicy z wydziału gospodarki komunalnej i środowiska w ratuszu.

Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną nie odbędzie się oficjalne otwarcie Parku Kielczan przez najmłodszych mieszkańców i ich rodziców przy udziale władz miasta. To planowane jest wiosną przyszłego roku.

sdr

sdr

dav

dav