Nadchodzi 10 edycja NECROEXPO. Będą zawody w kopaniu grobów - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nadchodzi 10 edycja NECROEXPO. Będą zawody w kopaniu grobów

Przeczytaj także

Zdjęcie: targikielce.pl

Konkurs na kopanie grobów na czas, prezentacja mody dla pracowników zakładów pogrzebowych, pokazy nowoczesnych trumien i urn, biżuteria z prochów oraz wiele innowacji z branży. Już w czerwcu w Targach Kielce odbędzie się 10 edycja NECROEXPO. Wstęp na targi możliwy jest tylko dla pracowników branży pogrzebowej i cmentarnej. 

W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 120 wystawców, co jest największą dotychczas liczbą firm biorących udział w omawianym wydarzeniu. – Swoje oferty zaprezentują na 3000 m kw powierzchni wystawienniczej. W halach pojawią się zarówno nowe firmy, jak i te, z którymi na NECROEXPO spotykamy się od pierwszej edycji. Co je łączy? Chęć stałego rozwoju, znajomość trendów pogrzebowych, jakość i rozległa wiedza – mówi Marcin Musiał, manager targów NECROEXPO.

Podczas X Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej swoje produkty przedstawią firmy oferujące kompleksowe rozwiązania dla zakładów pogrzebowych. To między innymi producenci oprogramowania dla zakładów pogrzebowych, firmy odszkodowawcze oraz oferujące usługi prawne, producenci pieców kremacyjnych, akcesoriów funeralnych, trumien i urn, czy też dostawcy obrazów i tabliczek pogrzebowych.

Ponad 80% firm, które są klientami polskich zakładów pogrzebowych, zadeklarowało udział w wydarzeniu. W tym roku wystawę odwiedzą m.in. przedstawiciele zakładów pogrzebowych z Polski i państw ościennych. NECROEXPO odwiedzi także grono znanych osób z branży. Swoją obecność potwierdziła blogerka znana z Instagrama jako Pani z Domu Pogrzebowego.

Prelekcje i debaty o branży pogrzebowej

NECROEXPO to doskonała okazja, by poszerzyć wiedzę na temat aktualnej sytuacji w branży. Mistrzowie ceremonii pogrzebowych, prawnicy, laboranci oraz eksperci z zakresu BHP podzielą się swoim doświadczeniem podczas prelekcji i prezentacji. 7 czerwca Jacek Witas z działu szkoleń Pathomed poprowadzi prelekcję pod tytułem „Bezpieczeństwo w Prosektorium. Jak się czuć bezpiecznie podczas pracy ze zwłokami”.

8 czerwca Patrycja Owczarzak z Pięknej Ceremonii poprowadzi prelekcję dotyczącą małych dużych rzeczy, które mistrz ceremonii może zrobić dla rodziny zmarłego. Agnieszka Nowak z Salvum BHP podzieli się wiedzą dotyczącą higieny w zakładzie pogrzebowym w kontekście używanych preparatów do dezynfekcji, procedur awaryjnych oraz nowych uregulowań z zakresu BHP. Aneta Dobroch, natomiast podzieli się sposobem na połączenie pogrzebu katolickiego z elementem świeckości.

Necro-atrakcje dla wystawców i zwiedzających

– Dodatkową atrakcją dla wystawców i branżowych zwiedzających będzie widowiskowy konkurs z kopania grobów na czas! Już 7 czerwca na terenie Targów Kielce cztery ekipy z zakładów pogrzebowych z Węgier, Słowacji, Polski i Czech powalczą o triumf – zaprasza Marcin Musiał.

Podczas Targów Necroexpo odbędzie się także ekskluzywna gala wręczenia jubileuszowych nagród, bankiet z występem muzyki na żywo, wieczorne grill party oraz wystawa fotograficzna, prezentująca ewolucję targów Necroexpo.

Targi Necroexpo przy organizacji wydarzenia współpracują ze Stowarzyszeniem Polska Izba pogrzebowa, Instytutem Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, Konsorcjum Wystawców Funeralnych. Honorowy Patronat nad targami Objął Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego Krzysztof Wolicki oraz Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT IFTA, która także rekomenduje Necroexpo.

Wstęp na targi możliwy jest tylko dla pracowników branży pogrzebowej i cmentarnej. Darmowe bilety można odebrać na stronie wydarzenia.

Przeczytaj także