Będzie "Loteria Podatkowa" w Kielcach. Do budżetu miasta może wpłynąć dodatkowe 13 milionów złotych - wKielcach.info

Będzie „Loteria Podatkowa” w Kielcach. Do budżetu miasta może wpłynąć dodatkowe 13 milionów złotych

fot. Pixabay

Program Rabatowej Karty Miejskiej oraz „Loterii Podatkowej”, może zostać  wprowadzony w Kielcach. Propozycja radnego Marcina Stępniewskiego spotkała się z przychylnością władz miasta. Celem projektu ma być zachęcenie osób pracujących w Kielcach do oprowadzania tutaj podatków.  Szacowane wpływy do budżetu to 13 milionów złotych.

– Jeśli udałoby się zachęcić chociaż 1000 osób do składania deklaracji podatkowej w naszym mieście, uzyskalibyśmy dodatkowe 1 500 000 zł na inwestycje czy rozwiązywanie wszelakich problemów Kielczan. Jeśli udałoby się zachęcić 8400 osób, dodatkowe dochody budżetu miasta wyniosłyby blisko 13 mln zł, co już jest znaczącą sumą pozwalającą na przeprowadzenie wielu remontów czy inwestycji – podkreśla radny.

Pomysł zyskał akceptacje władz miasta. W odpowiedzi na interpelacje czytamy, że program zostanie opracowany w tym roku, a prace nad oszacowanie kosztów wdrożenia takiego pomysłu już się rozpoczęły.

Rabatowa Karta Miejska mogłaby obejmować między innymi  instytucje kultury, w których podatnicy z Kielc otrzymywaliby rabaty na zakup wejściówek. Mogła by się także wiązać z uzyskiwaniem dodatkowych ulg np. w komunikacji miejskiej. Podobne rozwiązanie obowiązuje między innymi w Łodzi.

Gdy porównamy dane Głównego Urzędu Statystycznego z danymi Urzędu Miasta w kwestii liczby mieszkańców Kielc możemy dostrzec różnicę wynoszącą dokładnie 8400 mieszkańców. Jego zdaniem wynika ona z tego, że GUS liczy faktyczną liczbę mieszkańców natomiast Urząd Miasta wskazuje liczbę zameldowanych Kielczan. W związku z tym znaczna część mieszkańców naszego miasta płaci podatki w innych gminach, co nie przekłada się na wzrost dochodów z tytułu podatku PIT –  przekonuje radny Marcin Stępniewski.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments