Najbardziej zaniedbana uliczka w centrum Kielc doczeka się wreszcie remontu - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Najbardziej zaniedbana uliczka w centrum Kielc doczeka się wreszcie remontu

W tym roku wreszcie przejdzie remont prawdopodobnie najbardziej zaniedbana uliczka w centrum Kielc – Cicha. Trwa przetarg na wybór wykonawcy, który przeprowadzi prace remontowe. Mają one kosztować 600 tys. zł.

Niespełna 100 metrowa uliczka jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbanym miejscem w centrum Kielc. Po deszczu zmienia się w bajoro, pod którym kryją się dziury, garby i reszki starego bruku. Ulica Cicha doczeka się wreszcie nowej nawierzchni. – Mamy już projekt budowlany tego remontu. Został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, który przeprowadzi prace remontowe – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Odcinek ulicy Cichej, który zostanie wyremontowany ma około 80 metrów długości. – Po przebudowie będzie to w założeniach ciąg pieszo-jezdny. Ulica zostanie wykonana z płyt kamiennych o wymiarach 20 na 30 centymetrów. Jesteśmy po wszystkich uzgodnieniach z konserwatorem zabytków oraz z panem Rafałem Zamojskim, menadżer śródmieścia Kielc – opisuje Jarosław Skrzydło.

Przy remoncie ulicy Cichej jest planowane wykorzystanie starego bruku. – To pomysł pana Rafała Zamojskiego, aby wykorzystać oryginalną nawierzchnię, która jest i zaakcentować, że ona kiedyś tutaj była, robiąc po zachodniej stronie ulicy taką opaskę – tłumaczy rzecznik MZD.

W ramach remontu ulicy Cichej zaplanowano również: instalację nowego odwodnienia oraz oświetlenia, które będzie stylizowane na dawne oraz instalację elementów małej architektury: siedmiu ławeczek oraz kilku kwietników. – Zostanie wykonana także zupełnie nowa pochylnia dla osób niepełnosprawnych, łącząca ulicę Cichą z Aleją IX Wieków Kielc – mówi Jarosław Skrzydło. Obie ulice połączą również zupełnie nowe schody.

W budżecie miasta na remont ulicy Cichej zaplanowano 600 tys. zł. Jak prognozuje Jarosław Skrzydło prace przy inwestycji powinny rozpocząć się na przełomie sierpnia i września: – Od momentu podpisania umowy z nami wykonawca będzie miał na przeprowadzenie robót budowlanych cztery miesiące.


Przeczytaj także