Narkotykowe zatrzymania na terenie powiatu kieleckiego. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy! - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Narkotykowe zatrzymania na terenie powiatu kieleckiego. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy!

Dwaj mieszkańcy powiatu kieleckiego zostali zatrzymani przez policję w związku z posiadaniem znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u nich m.in ponad kilogram amfetaminy. 

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poinformował, że w miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali 46-latka z gminy Górno, który posiadał ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków, oraz medykamenty niewiadomego pochodzenia.

– Wielokrotnie notowany mężczyzna nadal lekceważy prawo. Przeszukanie tylko potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, ale ilość zabezpieczonych środków była naprawdę duża. 46-latek miał około 1,1 kilograma amfetaminy i 76 gramów marihuany. Do laboratorium trafiło także 460 niezidentyfikowanego proszku oraz 105 tabletek, niewiadomego pochodzenia – informuje Macek.

Mieszkaniec gminy Górno usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Z kolei w piątek policjanci zatrzymali 26-latka z gminy Chmielnik.  – W trakcie piątkowej wizyty w domu podejrzewanego policjanci zabezpieczyli 13 gramów amfetaminy oraz 207 gramów proszku, który po przebadaniu okazał się nową substancją zabronioną 4CMC – dodaje funkcjonariusz.

Ponadto kryminalni zabezpieczyli 12 tys. zł w gotówce na poczet przyszłej kary. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty dozorem, a także musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Obaj zatrzymani zostaną rozliczeni przez sądy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków polskie prawo przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.