NFZ gotowy do budowy nowej siedziby - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

NFZ gotowy do budowy nowej siedziby

Świętokrzyski NFZ szykuje się do budowy nowej siedziby przy ulicy Langiewicza. Dokumentacja jest gotowa, a przetarg może być ogłoszony jeszcze wiosną.

Jak informuje Beata  Szczepanek, rzeczniczka instytucji dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu są już przygotowane.

– Jesteśmy gotowi  aby ogłosić przetarg już wiosną. Czekamy na pozwolenie ze strony centrali Narodowego Funduszu Zdrowia o rozpoczęciu procedury  przetargowej – informuje.

Zaznacza, że obecna siedziba NFZ, która mieści się w zabytkowym budynku przy ulicy Jana Pawła II,  nie zapewnia właściwych warunków do pracy i obsługi interesantów

– Nie możemy wprowadzać tam zmian. Budynek nie jest przystosowany do przyjmowania większej liczby osób, a trzeba pamiętać, że latem po karty EKUZ odwiedza  nas nawet 1000 osób dziennie – mówi Beata Szczepanek.

Nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ będzie miała siedem kondygnacji.  Przy budynku powstanie około 150 miejsc parkingowych.

O budowie nowej siedziby dla świętokrzyskiego oddziału NFZ mówi się od kilku lat. Budynek pierwotnie miał stanąć przy ulicy Wrzosowej, gdzie obecnie trwa budowa kampusu GUM. Później lokalizację biurowca planowano przy ulicy Karczówkowskiej, ale po protestach mieszkańców NFZ wycofał się z tej lokalizacji.

Nowy budynek ma być gotowa w ciągu trzech lat od rozstrzygnięcia przetargu.

Przeczytaj także