Nie będzie podwyżek w strefie płatnego parkowania? Projekt uchwały zdjęty z porządku obrad - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nie będzie podwyżek w strefie płatnego parkowania? Projekt uchwały zdjęty z porządku obrad

Przeczytaj także

Projekt uchwały zakładający podwyżkę cen w strefie płatnego parkowania w Kielcach został zdjęty z porządku obrad. Jak poinformowano, podczas konwentu rady miasta podjęto decyzję związaną z jej dalszym procedowaniem. Dodano przy tym, że projekt powinien powrócić na którejś z kolejnych sesji.

Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Bogdana Wenty, potwierdza że uchwała faktycznie została usunięta z harmonogramu. – Z uwagi na to, że w środę podczas konwentu rady miasta, po zapoznaniu się z projektem uchwały, podjęto decyzję dotyczącą dalszego procedowania. Ona na pewno dalej będzie rozpatrywana, będzie konsultowana i przygotowywana. Natomiast nie będzie jej na tej sesji rady miasta. Na którejś z kolejnych na pewno się pojawi, ponieważ nie rezygnujemy zupełnie z tego tematu – mówi rzecznik.

Czy w takim wypadku można oczekiwać, że jej zawartość ulegnie zmianie? – W tym momencie nie do końca jestem w stanie udzielić takich informacji. Natomiast w takiej treści w jakiej została ona w tym momencie opracowana, zdecydowano na konwencie rady miasta o dalszym procedowaniu. Co sugeruje, że zmiany w tej uchwale mogą się pojawić – dodaje Marcin Januchta.

Przypomnijmy, że jeśli obecne wytyczne weszłyby w życie, to to za pierwszą godzinę postoju zapłacilibyśmy 3 zł, za drugą 3,60 zł. Koszt następnych 60 minut wyniósłby 4,20 zł, a czwarta i kolejna godzina parkowania to już 3 zł. Kierowcy nie mogliby również skorzystać z darmowych 45 minut. Obecnie za jedną godzinę należy uiścić 2 zł, druga kosztuje 2,40. Trzecia 2,80 zł, a każda następna to cena wynosząca ponownie 2 zł. Przewidziano też zmiany w godzinach przyjmowania opłat.

Przeczytaj także