Nie będzie referendum ws. odwołania Wenty? PiS na razie go nie chce - wKielcach.info

Nie będzie referendum ws. odwołania Wenty? PiS na razie go nie chce

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożą wniosek o zdjęcie z porządku obrad projektu uchwały o organizację referendum w sprawie odwołania Bogdana Wenty – dowiedział się nieoficjalnie portal wKielcach.info.

Przypomnijmy, że 8 września klub Bezpartyjnych i Niezależnych złożył projekt uchwały dotyczący organizacji referendum. Jednak wszystko wskazuje na to, że radni nie będą go procedować na czwartkowej sesji Rady Miasta, ponieważ nie chcą tego rajcy klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wKielcach.info, radni PiS chcą zdjąć ten punkt z porządku obrad. Prawdopodobnie poprą ich radni Projektu Wspólne Kielce popierający Bogdana Wentę, co daje większość w głosowaniu. Jeśli jednak projekt uchwały znalazłby się w porządku obrad, to – jak mówi nam nieoficjalnie jeden z radnych PiS – cały klub go poprze.

Co ciekawe, będzie to jedynie przesunięcie w czasie decyzji o referendum, ponieważ radni muszą w ciągu najbliższych czterech miesięcy podjąć dyskusję na ten temat i zagłosować nad wnioskiem o referendum. A jak nieoficjalnie przyznają radni PiS, centrala partii w Warszawie wyraziła zgodę na organizację referendum.

– Czekamy na bardziej odpowiedni moment – dodaje radny PiS.

Jak zachowają się w tej sytuacji radni Koalicji Obywatelskiej? Prawdopodobnie większość z nich opowie się przeciwko wnioskowi radnych PiS, ponieważ – jak mówią – nie ma potrzeby przekładania tej decyzji na później. Jednak zamierzają opowiedzieć się przeciwko w głosowaniu nad samą organizacją referendum.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments