Nie żyje jedna osoba, a druga w szpitalu. Tragiczny wypadek w powiecie - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nie żyje jedna osoba, a druga w szpitalu. Tragiczny wypadek w powiecie

Przeczytaj także

Fot. Da N Hol/Kielce i Okolice Wypadki i Kolizje

Do czołowego zderzenia dwóch pojazdów doszło w miejscowości Mąchocice Kapitulne (powiat kielecki). Mimo prowadzonej reanimacji, nie udało się uratować życia jednego z kierowców. W wypadku ranna została także piesza, która została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 8 rano. – Jak wynika z pierwszych i wstępnych ustaleń policjantów, 45 – latek kierujący oplem jechał od miejscowości Masłów w kierunku Leszczyn. Mężczyzna z niewyjaśnionych dotąd przyczyn najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił pieszą nastolatkę, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki citroen – informuje mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Mimo prowadzonej reanimacji, nie udało się uratować życia 54 – letniego kierującego citroenem. Poszkodowana piesza (lat ok. 15) została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. – Na miejscu cały czas pracują policjanci. Ustalane są szczegółowe okoliczności i przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 45 – latek kierujący oplem w chwili zdarzenia był trzeźwy – dodaje oficer prasowy. 

Do działań zostały wysłane 4 pojazdy straży pożarnej.

Fot. Jacek Pajdo/Kieleckie Patrole

Przeczytaj także