Nie żyje znany aktor Jan Nowicki. W ostatnich latach mieszkał w Kielcach - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nie żyje znany aktor Jan Nowicki. W ostatnich latach mieszkał w Kielcach

Przeczytaj także

Fot. Łomża Industria Kielce

W wieku 83 lat zmarł Jan Nowicki. Znany aktor wystąpił między innymi w takich produkcjach jak „Sztos”, „Pan Wołodyjowski”, „Wielki Szu”, czy też Sanatorium pod Klepsydrą” Od 2019 roku mieszkał w Kielcach.

Informację o śmierci aktora przekazano między innymi za pośrednictwem strony społecznościowej miasta Kowal. – Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki – wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala – przekazano w środę 7 grudnia.

Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 roku w Kowalu. Zadebiutował na deskach Starego Teatru w Krakowie w 1964 roku, a na ekranie w 1963. Wystąpił w wielu filmowych produkcjach, takich jak „Sztos”, „Pan Wołodyjowski”, „Wielki Szu”, czy też Sanatorium pod Klepsydrą”. Związany był z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 2019 roku mieszkał w Kielcach. Aktor współpracował też z kieleckim teatrem Ecce Homo.

Często chodził na mecze Łomży Industrii Kielce dopingując kielecki zespół. – Jeszcze przed przeprowadzką wiedziałem, że jest tu niesamowity zespół piłki ręcznej. Poczułem się kielczaninem i emocjonalnie związałem się z klubem. Mieszkam niedaleko hali, więc praktycznie jesteśmy sąsiadami. Pokochałem ten Klub i tych chłopaków – mówił w ostatnim wywiadzie dla Łomży Industrii.

Przeczytaj także