Niemiecka firma zainwestuje w Kielcach? Trwają rozmowy - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Niemiecka firma zainwestuje w Kielcach? Trwają rozmowy

Niemiecka firma Oventrop, działająca w branży instalacyjnej jest zainteresowana otwarciem zakładu produkcyjnego w Kielcach. W poniedziałek przedstawiciele przedsiębiorstwa rozmawiali z prezydentem Bogdanem Wentą.

Zapytanie w sprawie lokalizacji pod działalność zakładu produkcyjnego zatrudniającego od 50 do 100 osób wpłynęło do Centrum Obsługi Inwestora w październiku 2020 r. W połowie grudnia zorganizowana została wizyta przedstawiciela inwestora, podczas której przedstawiono atuty gospodarcze naszego miasta oraz wskazano potencjalne lokalizacje z bazy ofert inwestycyjnych (www.mapa.invest.kielce.pl).

– Jak się okazało, zrobiliśmy dobre wrażenie, bo już w styczniu otrzymaliśmy sygnał, iż inwestor zakwalifikował Kielce na krótką listę potencjalnych lokalizacji inwestycyjnych. Przechodzimy do kolejnego etapu rozmów – mówi zastępca prezydenta Bożena Szczypiór, nadzorująca pracę Centrum Obsługi Inwestora.

Przedstawiciele inwestora stwierdzili, iż Kielce posiadają: dobre położenie w centrum Polski, przyjazną administrację i, co najważniejsze dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Natomiast minusem niewątpliwie jest brak dostępu do sieci autostrad w Polsce.

Oventrop to niemieckie przedsiębiorstwo działające w branży instalacyjnej już od 1851 roku.  Jest to firma rodzinna, zatrudniająca łącznie ok. 1200 pracowników. Posiada 2 zakłady produkcyjne w Niemczech, 10 spółek zależnych i 24 przedstawicielstwa na całym świecie. Zajmuje się produkcją armatury i elementów instalacji hydrauliki, klimatyzacji, ogrzewania, dostarczania wody pitnej, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i zakładów produkcyjnych. Planuje otworzyć w Polsce nowy zakład produkcyjny o pow. 10 tys. m kw.

Przeczytaj także