Niewachlów alternatywą dla Obic? Nawet 280 hektarów terenów inwestycyjnych w Kielcach! - wKielcach.info

Niewachlów alternatywą dla Obic? Nawet 280 hektarów terenów inwestycyjnych w Kielcach!

Dariusz Kisiel

O uzbrojenie terenów inwestycyjnych na kieleckim Niewachlowie apeluje do władz miasta radny Dariusz Kisiel  – To 280 hektarów terenów, które mogą być ogromnym potencjałem do rozwoju miasta – podkreśla radny.

Zdaniem Dariusza Kisiela miasto  powinno podjąć działania związane z  przygotowaniem terenów inwestycyjnych  za centrum logistycznym Panattoni na Malikowie.
Obszar położony nieopodal węzła komunikacyjnego Kielce-Północ, na styku drogi S7 i drogi krajowej 74. W sąsiedztwie istnieje już centrum logistycznego Panattoni Park Kielce, DS Smith i Targów Kielce. Miejsce to stanowi bardzo interesujący teren inwestycyjny dla potencjalnych dużych inwestorów. Dodatkowo ma potencjał do dalszego rozwoju zarówno w kierunku zachodnim, aż do samej granicy miasta, jak i w kierunku południowym. Finalnie mógłby tam powstać  spójnego terenu o powierzchni około 280 hektarów – powiedział radny.
Dariusz Kisiel uważa, że strefa, będąca w granicach miasta, mogłaby być alternatywą dla planowanych terenów inwestycyjnych w Obicach.
Stanowi on prawie połowę powierzchni słynnych terenów w Obicach, byłby ogromnym potencjałem rozwojowym dla miasta. Nie chciałbym zostać zrozumiany, że miasto nie powinno wspierać różnorodnych zabiegów na rzecz zagospodarowania terenów w Obicach. Natomiast uważam, że powinno się to odbywać przy równoczesnej silnej koncentracji na realnym działaniu na rzecz terenów inwestycyjnych leżących w bezpośrednich granicach miasta – podkreśla Dariusz Kisiel
Radny proponuje także, aby w budżecie miasta  każdego roku zabezpieczać środki finansowe  na wykup, uzbrajanie lub przygotowywanie dokumentacji na nowe  tereny inwestycyjne.
Poza decyzjami prowadzącymi do przygotowania niezbędnej siatki drogowej w planie Niewachlów II, kluczowe byłoby również w dalszej perspektywie stopniowe wykupywanie przez miasto powyższych terenów oraz zmiana w MPZP Niewachlów II – zaznaczył radny.
Dariusz Kisiel sugeruje także aby plany rozwoju terenów inwestycyjnych w Obicach zostały uwzględnienie w przygotowywanej Strategii Miasta Kielce 2030.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments