Nowa inwestycja na ulicy Zagnańskiej. W planach duże osiedle mieszkaniowe - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowa inwestycja na ulicy Zagnańskiej. W planach duże osiedle mieszkaniowe

Poznańska spółka SA5 szykuje sporych rozmiarów inwestycję przy ulicy Zagnańskiej. Bardzo możliwe, że na działce o powierzchni około trzech hektarów pojawi się nawet 500 nowych mieszkań.

Na stronie Urzędu Miasta zamieszczono informację, że prezydent rozpoczął postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Dotyczy ona nowej inwestycji, która miałaby powstać przy ulicy Zagnańskiej 141. Działka znajduje się w bliskiej odległości od wiaduktu Kornela Morawieckiego.

Spółka SA5 chce wybudować bloki mieszkalne wraz z parkingami podziemnymi oraz częścią usługową, a także parkingi na parterze i budynki usługowe z częścią mieszkalną. Jak informuje kielecka Wyborcza, deweloper może stworzyć aż pięć budynków składających się z kilkunastu segmentów. Możliwe, że będą one posiadać po osiem lub siedem kondygnacji. Istnieje szansa, że inwestycja pomieści około 500 mieszkań.

Należy zaznaczyć, że teren przy ulicy Zagnańskiej nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Spółka będzie musiała postarać się o wydanie warunków zabudowy. Inwestor może także skorzystać z ustawy „lex deweloper”. Według studium uwarunkowań omawiany teren spełnia funkcję „produkcyjno – magazynową i usług technicznych z dopuszczeniem funkcji usług ogólnomiejskich i mieszkalnictwa”.

Przeczytaj także