Nowa inwestycja przy kieleckich bazarach. Będzie biurowiec i blok mieszkalny - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowa inwestycja przy kieleckich bazarach. Będzie biurowiec i blok mieszkalny

Trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, która ma znajdować się przy skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej oraz Bohaterów Warszawy. Plany obejmują jeden budynek biurowy, a także większy budynek mieszkalny. Do użytku zostanie przeznaczony również parking podziemny.

Za inwestycję odpowiada firma KIEL – BUD. Deweloper podkreśla, że prace ruszą w momencie otrzymania pozwolenia na budowę. Ma to nastąpić już w drugiej połowie stycznia. 

– To będą dwa obiekty. Jeden znajdzie się bliżej bazarów i będzie budynkiem biurowym z funkcją gastronomiczną na parterze. Drugi to budynek mieszkalny, gdzie pomieści się około 98 mieszkań – informuje Andrzej Chmiel z firmy KIEL – BUD.

Dodaje, że w budynku wielorodzinnym również znajdą się lokale użytkowe. Będą one umieszczone na parterze, w północnej części tego obiektu. Z południowej strony pojawią się mieszkania z dostępem do ogródka. Ponadto obiekt ma mieć 9 kondygnacji i znajdować się w sąsiedztwie istniejącego już wieżowca Onyx Park. Budynek biurowy będzie niższy, posiadając 6 kondygnacji.

Pod obiektami powstanie również dwupoziomowy parking podziemny do którego wjazd przewidziano od strony ulicy Bohaterów Warszawy. Znajdzie się tutaj 205 miejsc dla samochodów. Z kolei parking naziemny będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych i przewiduje 10 miejsc. Realizacja całej inwestycji powinna potrwać około dwa lata. 

Przeczytaj także