Nowa odsłona foyer KCK. Wkrótce ruszy tutaj Kubek Ciepłej Kultury - wKielcach.info

Nowa odsłona foyer KCK. Wkrótce ruszy tutaj Kubek Ciepłej Kultury

Już w połowie sierpnia na foyer małej sceny Kieleckiego Centrum Kultury zostanie otwarta kawiarnia Kubek Ciepłej Kultury. W lokalu spróbujemy m.in. kawy, herbaty i smacznych dań.

Pomysł na otwarcie lokalu to wspólnie dzieło: Grzegorza Degejdy, Agaty Kręt oraz dyrektorki KCK Augustyny Nowackiej. – Otwieramy tutaj lokal typu kawiarenka-bistro. Nie można tego nazwać dużą gastronomią, ponieważ nie pozwala nam metraż kuchenny – mówi Agata Kręt.

W lokalu ma odbywać się dużo eventów kulturalnych. – Zarówno ze strony KCK-u, naszej współpracy z KCK-iem, działalności stowarzyszenia „Przystań dla sztuki” oraz przyjaciół stowarzyszenia, m.in. świętokrzyskich artystów-plastyków czy kieleckich autorów, literatów – wymienia Agata Kręt. W Kubku Ciepłej Kultury poczytamy także książki z kawiarnianej wypożyczalni.

Wystrój lokalu nawiązuje do wyglądu klubokawiarni Empiku z lat 60. i 70. – Wtedy Empik był jeszcze czymś więcej niż sklepem z książkami i grami komputerowymi. Bardzo duża dała nam spójność mojego pomysłu, Grzegorza Degejdy oraz pani architekt Moniki Bożyk, która zajęła się tym wszystkim. Bardzo zależało nam, żeby ocieplić tę kamienną przestrzeń m.in. roślinami, które dają takie poczucie prywatności – tłumaczy Agata Kręt.

W Kubku Ciepłej Kultury wypijemy kawę, herbatę, świeżo wyciskany sok czy lemoniadę. – W godzinach popołudniowych będę mogła zaprosić na lampkę dobrego wina czy cydru oraz krawftowe piwo – mówi Agata Kręt.

Nie zabraknie także smacznych dań. – Do godziny 13 zaprosimy na ciepłe śniadania w postaci jajecznicy, omleta, kanapki, owsianki czy jaglanki. Po godzinie 13 będziemy oferować m.in. pasty i zupy – opowiada Agata Kręt. W menu znajdą się również całodniowe sałatki oraz ciasta i desery.

Kubek Ciepłej Kultury ma być otwarty w godz. 9-21 od poniedziałku do soboty, a w niedziele od 11 do 21. – W przypadku wydarzeń kulturalnych w KCK-u czy działań stowarzyszenia Przystań dla Sztuki przewidujemy być otwarci troszkę dłużej – mówi Agata Kręt.

Lokal w foyer małej sceny KCK zainauguruje działalność w połowie sierpnia.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments