Nowe place zabaw na osiedlu KSM. Kolejne są już w planach [ZDJĘCIA] - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowe place zabaw na osiedlu KSM. Kolejne są już w planach [ZDJĘCIA]

Przeczytaj także

zdjęcia: www.facebook.com/spoldzielniaksm

Mieszkańcy osiedla KSM mogą już korzystać z placów zabaw, znajdujących się przy ulicy Źródłowej, a także Bohaterów Warszawy. Pierwszy z nich został całkowicie zmodernizowany, kolejny powstał zaś od podstaw. Miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci, a w planach są kolejne przedsięwzięcia.

Poinformowano, że place powstały z inicjatywy Rady Nadzorczej, a realizacją pomysłu zajął się zarząd Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wiadomo także, że w planach są trzy kolejne tego typu miejsca. Będą one położone przy ulicy Sandomierskiej 160, Wiosennej 3 oraz na Zagórskiej (pomiędzy numerami 68 oraz 70). Zapowiedziano, że dotyczące ich prace rozpoczną się w najbliższych dniach.

Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z zmodernizowanego placu zabaw położonego obok ul. Źródłowej 21. – Wymieniono wszystkie urządzenia na nowe, więc z tych starych zostały tylko dwa elementy, które również odnowiono. Warto jeszcze wspomnieć, że chcieliśmy nawiązać do tradycji i rakieta stoi tam, gdzie była ona poprzednio. Pozostała więc rzecz, którą wcześniej bardzo pozytywnie odbierano i zamontowano ją jako nowy element – mówi Anna Tłuszcz, prezes zarządu KSM.

Obiekt przy Bohaterów Warszawy 11 był z kolei budowany od podstaw. – Tutaj mamy tyrolkę, cieszącą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. W tym miejscu stanął też statek, który dawno temu również istniał – dodaje Anna Tłuszcz.

Przyznano, że odbiór ludzi jest bardzo pozytywny, a place zabaw są wręcz oblegane przez najmłodszych.

Przeczytaj także