[NOWE ZDJĘCIA] Jest szansa, że skończą szpital tymczasowy do końca listopada - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

[NOWE ZDJĘCIA] Jest szansa, że skończą szpital tymczasowy do końca listopada

– Jest duża szansa, że uda nam się zakończyć budowę do końca listopada – mówi portalowi wKielcach, prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń. Sprawdziliśmy jak wyglądają wnętrza hal targowych w mijającym tygodniu.

Zgodnie z umową Targi Kielce mają oddać do swoją część do 27 listopada. W halach targowych prace trwają 7 dni w tygodniu. Jest już skończona zabudowa hal, wszystkie ścianki, kanały i media.

– Przed nami roboty elektryczne i montaż instalacji tlenowej, który jest bardzo skomplikowana. Mam nadzieję, że nie spowolni to terminu oddania – informuje Andrzej Mochoń.

W tymczasowym szpitalu znajdzie się 300 miejsc, w tym około 50 respiratorowych, czyli przeznaczonych dla pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby. Jeśli będzie trzeba, w Targach Kielce może powstać nawet tysiąc miejsc.

Na stronie www.szpitalswietokrzyski.pl trwa rekrutacja do pracy w szpitalu. Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że do tej pory formularze zgłoszeniowe wypełniło 620 osób. Zgłosiło się 38 lekarzy, 218 pielęgniarek i pielęgniarzy, 68 ratowników medycznych, 22 elektrotechników elektrokardiografii, 80 salowych, 86 opiekunów medycznych i 108 osób zainteresowanych pracą w charakterze obsługi technicznej.