Nowiny. Pożar w hali produkcyjnej - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Nowiny. Pożar w hali produkcyjnej

Przeczytaj także

Fot. Na Drodze Świętokrzyskie/Facebook

Około godziny 7:40 straż pożarna została powiadomiona o pożarze w hali produkcyjnej w Nowinach. Na miejsce skierowano 15 zastępów straży pożarnej. Brak jest osób poszkodowanych. 

Pożar wystąpił w miejscu zajmującym się przetwarzaniem odpadów gumowych. Objęta ogniem hala służyła z kolei do wytwarzania paliwa alternatywnego.

– Na miejscu działa 15 zastępów straży pożarnej. Ratownicy wynieśli z budynku 5 butli z gazem LPG, acetylenem, tlenem i dwutlenkiem węgla, które obecnie są chłodzone. Trwa dogaszanie pożaru. Brak informacji o osobach poszkodowanych. Ratownicy jeszcze nie mogą wejść do środka – przekazywała na bieżąco st. ogn. Beata Gizowska, rzecznik prasowy KM PSP w Kielcach.

St. kpt. Marcin Bajur dodawał, że hala o wymiarach 20×30 cała objęta była ogniem w momencie przyjazdu strażaków. – Obecnie nie ma już silnego zadymienia nad Nowinami. Szybka i skuteczna akcja gaśnicza w pierwszej fazie przyczyniła się do ograniczenia zagrożenia – tłumaczył rzecznik prasowy KW PSP w Kielcach.

Po godzinie 8:40 uzupełniono, że ratownicy wstępnie sprawdzili obiekt i potwierdzili, że w budynku nikogo nie było. – Podczas kontroli znaleziono jeszcze trzy butle z dwutlenkiem węgla, które zostały wyciągnięte na zewnątrz i obecnie są chłodzone – mówi st. ogn. Beata Gizowska.

Fot. Na Drodze Świętokrzyskie/Facebook

Fot. Mariusz Kubiec/ Kieleckie Patrole

 

Fot. Dominik Adamiec/ Kieleckie Patrole

Fot. Michał Michał/ Kieleckie Patrole

Fot. Łukasz Bęben/ Kieleckie Patrole

Fot. Magdalena R – Pelc/Kieleckie Patrole

Fot. Rafal Mahoń/Kieleckie Patrole

Fot. Emilia Kubicka/ Kieleckie Patrole

Fot. KM PSP w Kielcach

Przeczytaj także